Dienas ziņas

Atšķirīgie vēlēšanu rezultāti Latgalē pārsteidz

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Lielbritānijā zema vēlēšanu aktivitāte

Lielbritānijā zema vēlēšanu aktivitāte; urnas bija jāmeklē pašiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lielbritānijas iecirkņos, ko organizēja brīvprātīgie, vēlēšanu urnas lielākoties nācās meklēt pašiem, no Latvijas tika saņemtas tikai uzlīmes. Straumēnu iecirknim, ko organizēja Daugavas Vanagu fonda aktīvisti, izpalīdzēja briti, pastāstīja Latvijas Televīzijā.

"Kastes, kas mums ir aizdotas tieši šīm vēlēšanām, nāk no britu vietējās pašvaldības," pastāstīja vēlēšanu komisijas locekle Avita O’Donnella. "Vienīgā starpība ir tā, ka viņu aploksnes ir mazākas, mūsējās ir lielākas, līdz ar to viņas tā mazliet vajag ielocīt, lai varētu trāpīt, tā ir vienīgā starpība. Mums ir arī vēlēšanu kabīnes, [kas] tieši aizdotas uz šīm vēlēšanām."

Tie vēlētāji, kuriem šīs bija pirmās vēlēšanas, tika īpaši sveikti ar ziediem. "Bija ļoti liels pārsteigums saņemt skaistu rozīti, pirmo reizi balsojot.

Ir forša sajūta, ir labi, ka es varu – cerams! – palīdzēt Latvijas nākotnei," teica vēlētāja no Lesteres Līga Reinholde.

Straumēnos rinda sākās ap pusdienlaiku, un tā arī nebeidzās gandrīz līdz iecirkņa slēgšanai. "Cilvēki nāk, sagatavojušies ar skaisti atvērtām pasēm, smaidīgi, priecīgi, uzpucējušies," stāstīja vēlēšanas komisijas sekretāre Ilze Kairiša.

Ārzemēs balsošana ir labs iemesls, lai pabūtu kopā ar savējiem, pie reizes izpildot savu pilsoņa pienākumu.

"Saradušās daudzas partijas, kuras, man šķiet, galīgi ir pret latviešiem. Latviešu identitāte pazudīs savādāk, tāpēc jānāk," teica vēlētāja no Daventrijas Helēna Čepiženko.

Apjautājot vēlētājus, izrādījās, ka bija katram savs favorīts.

– "Es par Lembergu! Jā, nopietni!"

– "Es ar abām rokām par 4. sarakstu."

– "Es balsoju par "Progresīvajiem", jo skatījos pārraidi ar viņiem un tur bija trīs sievietes. Un man ļoti patika, kā viņas atbildēja."

– "Es balsoju par "Jauno Vienotību"."

– "Es vēlēju par Nacionālo apvienību, un vienmēr esmu balsojusi par šo politisko partiju, un nekad neesmu mainījusi savas domas."

– "Es paturēšu pie sevis to, par ko esmu balsojis."

– "Es atbraucis par 18. sarakstu nobalsot, sveicinu klasesbiedru Jāni, cerams, ka tu tiksi!"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti