Līdz «Dod pieci 2017» atlikušas 100 dienas; par pērn saziedoto palīdzēts vairāk nekā 400 cilvēkiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 9 mēnešiem.

Piektdien sākas dienu skaitīšana līdz “Dod pieci 2017” labdarības maratonam. Pagājušogad akcijā vāca naudu onkoloģisko pacientu psihosociālās rehabilitācijas nometnēm “Dzīvības koks”. Gandrīz 200 000 eiro, ko cilvēki ziedoja, vairāk nekā 400 cilvēkiem deva iespēju apmeklēt nometni, kurā vēža skartie var atrast spēku, iedvesmu un domubiedrus, lai turpinātu dzīvi pēc saslimšanas.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Par pērn “Dod pieci!” akcijas laikā saziedoto summu šogad noorganizētas jau 16 nometnes vēža skartajiem, līdz novembra vidum būs vēl piecas.

Inese Bērziņa šogad jūlijā bija vienā no tām un stāsta, ka tā bijusi nenovērtējama pieredze. Labprāt tur būtu bijusi ilgāk par piecām dienām. “Tas vislabākais, kas bija izplānots, bija tas, ka viss notika nesteidzīgi. Bija jau uzaicināts fizioterapeits, speciālisti jauni un zinoši diezgan. Ir lietas, kuras mēs nevaram ne izlasīt, ne arī iemācīties, tāpēc, ja cilvēks atbrauc un izstāsta, tas ir brīnišķīgi,” norādīja Bērziņa.

Nometnē notika lekcijas, gleznošana, mūzikas terapija, kopīgas ekskursijas un sarunas ar citiem dalībniekiem.

Tas viss Inesei ļāva atgūties pēc smagajām ārstniecības procedūrām un uz brīdi piemirst, ka ir slima. “Jo, ja tu iemeties tajā dzīvē, tiec uz ielas, tu esi starp cilvēkiem, kas, protams, tevi nesaprot. Ja tu smaidi, tas vispār liekas savādi. Bet šī nometne iemāca smaidīt. Tur speciālisti darīja visu iespējamo, nepieminot slimības vārdu, lai tev būtu labi. Tur bija ļoti laba atmosfēra, brīnišķīgs ēdiens,” saka Bērziņa.

Biedrības “Dzīvības koks” vadītāja Gunita Berķe stāsta – šis gads pierādīja, ka nometnes ir dzīvotspējīgas un cilvēkiem tās vajag.

Arī bailes no došanās uz tādu pasākumu ir mazākas. “Es domāju, ka tas ir tas pozitīvais, un pozitīvi ir arī tas, ka, jo vairāk cilvēku ir gājuši šai programmai cauri, jo plašāk šī informācija izplatās un mazāk citi baidās. Un es domāju, ka šogad tāds liels sasniegums, ko mēs mēģināsim attīstīt, - mums bija pirmo reizi vecāki ar bērniem un pirmo reizi bija pāru programma,” norādīja Berķe.

Iepriekšējos gados biedrība spēja nodrošināt tikai trīs nometnes gadā. Bet šogad būs noorganizētas 21. Katrā nometnē ap 20 cilvēku, kas nozīmē, ka šogad kopā vairāk nekā 400 cilvēku saņems psiholoģisko un sociālo rehabilitāciju. Tāpat “Dod pieci!” akcija ir sasniegusi to ausis, kuri ir atbildīgi par onkoloģisko pacientu atbalstu valsts līmenī. “Nākamgad tai būtu jābūt valsts apmaksātai programmai, un tās turpināsies, Nākamgad tās būs pēc diagnožu grupām, pēc vecuma grupām, un arī mēs šīs specializētās grupas noteikti attīstīsim,” stāsta Berķe.

Pēc “Dzīvības koka” nometnes tās dalībniece Inese iestājusies biedrībā un nolēmusi līdzīgas nometnes rīkot arī savā reģionā, lai atbalstītu vēl vairāk onkoloģisko pacientu.

Šogad “Dod pieci!” akcija notiks no 17. līdz 23. decembrim. Bet to, ko akcijā visi kopā atbalstīs šogad, izziņos vēlāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti