Līdz ar jaunā SPRK sastāva apstiprināšanu par tās vadītāju kļūst Irklis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 3 mēnešiem.

Lemjot par jauno Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padomes sastāvu, Saeima ceturtdien, 25.februārī, par padomes vadītāju iecēla līdzšinējo SPRK locekli Rolandu Irkli.

Jaunā SPRK sastāva vadību jau no ceturtdienas uzņemas Irklis. Tāpat ceturtdien darbu SPRK sāk bijušais ekonomikas ministres biroja vadītājs un Ekonomikas ministrijas bijušais valsts sekretāra vietnieks Gatis Ābele.

Savukārt no jūlija darbu regulatora padomē sāks bijušais Latvijas Pasta valdes loceklis Imants Mantiņš, Ekonomikas ministrijas Enerģētikas tirgus un infrastruktūras departamenta vadītāja Rota Šņuka, kā arī Konkurences padomes Analītiskā departamenta direktors Intars Birziņš.

Līdzās SPRK ikdienas pienākumiem, Irklis kā vienu no prioritātēm minēja Regulatora budžeta palielināšanu. Cita starpā tas nepieciešams, lai motivētu darbiniekus un novērstu to pāriešanu darbā uz komercsabiedrībām, kas sniedz pakalpojumus regulējamajās nozarēs. 

Īsi pēc apstiprināšanas amatā Irklis norādīja uz jau rosinātajām izmaiņām, proti, nepieciešamību palielināt regulēšanas nodevu. “Padome šobrīd jau ir rosinājusi, ka esošā nodevas likme, kas ir 0,17% no nozares apgrozījuma, būtu jāpalielina līdz maksimālai iespējamai – 0,2%. Tas gan nav tik daudz saistīts ar to, ka mēs vēlētos palielināt savu budžetu. Problēma šobrīd ir tā, ka, saglabājoties esošajam apgrozījumam, mums jau šogad būs vairāk nekā 10% iztrūkums budžetā. Regulators ir pildījis savus pienākumus pietiekami atbildīgi – gan pieņemti vairāki lēmumi saistīti ar tarifu samazināšanu, gan tīri objektīvi kritušās dabasgāzes cenas, krīt elektrības cenas un samazinās nozares apgrozījums, kā rezultātā samazinās regulēšanas nodevas ieņēmumi. Pēdējos gados šis apgrozījums samazinājies par vairāk nekā 20% un attiecīgi tam seko mūsu budžets,” skaidroja Irklis.

SPRK vadītāja amatā ieceltais Rolands Irklis
00:00 / 00:48
Lejuplādēt

Saeimas balsojums par SPRK locekļiem notika pēdējā brīdī, jo praktiski tūlīt beidzas arī divu padomes locekļu, tostarp padomes priekšsēdētāja pilnvaru termiņš.

Jaunajā SPRK sastāvā darbu turpinās tikai viens no padomes līdzšinējiem locekļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti