Rīta Panorāma

Pārtikas cenu kāpums

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Valsts prezidentu Egilu Levitu

Levits: Koalīcijas veidošanā vispirms jānoskaidro kopējie darbi, tad tās sastāvs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

14. Saeimas koalīcijas veidošanas sarunās vispirms četrām partijām jānoskaidro, kādos politikas jautājumos tās spēj atrast kopēju valodu un tikai tad jālemj par sastāvu – trīs vai četras partijas, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.

Jautājums par to, vai nākamās valdības koalīcija sastāvēs no trīs vai četriem politiskajiem spēkiem, būtu jāizlemj beigās, uzskata prezidents.

"Vispirms mēs – vēlētājs – gribam zināt, ko jaunā koalīcija darīs, kāda būs tās politika, kādi būs tās lēmumi. Par to jārunā vispirms. Tad jāskatās, kādi ir kopējie elementi starp dažādām partijām un attiecīgi jāveido koalīcija," sacīja Levits.

Viņaprāt, šajās sarunās ir rūpīgi katrā jomā jāizskata tas, kuros jautājumos var un kuros nevar vienoties. "Tāpēc tur jāiet dziļumā, konkrētībā. Un tad jau redzēs," viņš pauda.

Levits pieļāva, ka četras partijas diezgan viegli varētu vienoties ārpolitikas un aizsardzības jomā. Grūtāk varētu būt ekonomikā un sociālajā jomā. Acīmredzami, ka viedokļi nepārklāsies jautājumā par civilo savienību.

"Un tad jau redzēs, ar kurām partijām sanāk vairāk jomu, kas pārklājas. Tad beigās redz, ar ko var labāk sadarboties, ar ko ne tik labi. (..) Un tad redz, kuriem ir laba griba un kuriem nav tika laba griba," sacīja prezidents.

Tas esot svarīgi arī, lai novērtētu, cik stabila būs nākamā koalīcija.

Pēc pirmdienas tikšanās ar prezidentu "Jaunā Vienotība" informēja, ka šonedēļ turpinās padziļinātas sarunas par valdības uzdevumiem un darba prioritātēm nākamajiem četriem gadiem. “Otrajā politisko konsultāciju kārtā mūsu uzdevums ir rast vienotu izpratni par būtiskākajiem darbiem un darbības principiem, kas liekami nākamās valdības pamatos, lai tā stabili varētu strādāt visu 14. Saeimas pilnvaru laiku. Partiju apvienība "Jaunā Vienotība" par prioritāru uzskata Latvijas ekonomikas attīstību, valsts iekšējās un ārējās drošības stiprināšanu, izglītības reformu un tiesiskumu plašā izpratnē – no demokrātijas stiprināšanas līdz tiesu varas neatkarībai un labākas valsts pārvaldības jautājumiem," paziņojumā medijiem citēts "Jaunās Vienotības" līderis Krišjānis Kariņš.

Otrdien, 11. oktobrī, pl. 16 "Jaunā Vienotība" plāno tikties ar partiju "Progresīvie", trešdien, 12. oktobrī, pl. 14 uz sarunu aicina "Apvienotā saraksta" pārstāvjus, bet ceturtdien, 13. oktobrī, pl. 14 pārrunas notiks ar Nacionālo apvienību.

KONTEKSTS:

Pašlaik jaunās koalīcijas veidošanas sarunās, kuras uzsākusi "Jaunā Vienotība", iezīmējies iespējamais koalīcijas kodols, ko veidotu "Jaunā Vienotība", Nacionālā apvienība un "Apvienotais saraksts". "Jaunā Vienotība" iestājusies par plašāku koalīciju kopā ar "Progresīvajiem". Līdz šim Nacionālās apvienības un "Apvienotā saraksta" attieksme bijusi vairāk noraidoša pret sadarbību ar "Progresīvajiem" ideoloģisko domstarpību dēļ.

14. Saeimas vēlēšanas notika sestdien, 1. oktobrī, un parlamentā kopumā tika ievēlēti septiņi politiskie spēki: "Jaunā Vienotība", Zaļo un Zemnieku savienība, "Apvienotais saraksts",  Nacionālā apvienība, "Stabilitātei!", "Latvija pirmajā vietā" un "Progresīvie".

Saskaitīti 1055 iecirkņi no 1055

Atjaunots: 03.10. plkst. 10:06

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti