Levits: Iedzīvotājiem jāievēro attieksmes «standarts» pret valsti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 6 mēnešiem.

Latvijas iedzīvotājiem pastāv un ir jāievēro “standarts” attiecībā pret savu - Latvijas valsti, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” pirmdien, 20. decembrī, sacīja Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits.

Viņš skaidroja, ka “standarts” izpaužas kā godīga un atbildīga attieksme pret savu valsti, tādējādi kopīgiem spēkiem padarot to labāku un liekot tiem cilvēkiem, kam “standarts” nav tuvs, to tomēr ievērot.

Piemēram, standarts ir patriotisms. Ja cilvēks nav patriots, tad “tu esi ārā”. Standarts ir arī runāt latviešu valodā, jo valoda ir “nācijas valstiskais piepildījums”. Tomēr latviešu valoda nav latviešu īpašums – arī divi nelatvieši var sarunāties latviešu valodā. Standarts ir arī kritiski raudzīties uz savu valsti un “jēdzīgi kritizēt” tajā notiekošo. “Tie cilvēki, kuri ir par savu valsti, uztur šo standartu paši (..) lai tie, kas ir ārpus standarta, tam pievienotos,” teica Levits.

Vienlaikus viņš uzskaitīja dažas iezīmes, kas neatbilst labai attieksmei pret valsti. Piemēram, standarts “nav čīkstēšana par neveiksmīgu valsti”, jo cilvēkiem ir iespēja to padarīt labāku. Standarts ir arī neatbalstīt, piemēram, “oligarhu sarunās” bijušos politiķus. Viņaprāt, nedrīkst politiķiem “ar šādu iekšējo pasauli (..) uzticēt savu valsti”. Līdz ar to Latvijas iedzīvotājiem ir jāapzinās savas pilsoņu tiesības un iespējas ietekmēt notikumus valstī. Pēc Levita ieskata, ne visi to šobrīd apzinās.

Levits uzsvēra, ka standarts ir jāuztur vairumam iedzīvotāju. Lielākā daļa “uztur savu valsti ar savu godīgumu” un “ir jānosoda cilvēki, kuri izmanto vairākumu”, nerīkojoties godīgi pret valsti, teica Eiropas Savienības tiesnesis. Proti, cilvēki, kuri nerīkojas atbilstoši standartam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti