Panorāma

Veikalos atkal var nopirkt sēklas

Panorāma

Apdraudēta mazo uzņēmumu nākotne

A. Lembergs sāk teikt pēdējo vārdu

Lembergs tiesā sācis teikt savu pēdējo vārdu; spriedums gaidāms šomēnes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pēc vairāk nekā 12 gadu skatīšanas noslēgumam tuvojas tā dēvētā “Aivara Lemberga lieta”. Kukuļa izspiešanā, naudas atmazgāšanā, dokumentu viltošanā un citos noziegumos apsūdzētais Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs pirmdien Rīgas apgabaltiesā sāka teikt savu pēdējo vārdu. Viņaprāt, tiesvedība ir politisko konkurentu izrēķināšanās un, lai uzskaitītu visus izmeklēšanā un tiesvedībā pieļautos pārkāpumus, Lembergam būšot nepieciešamas vairākas tiesas sēdes. 

Lembergs, kurš tiesas procesā piedalās attālināti, savā pēdējā vārdā īpaši uzsvēra – viņa lietas izskatīšanā neesot ievērota nevainības prezumpcija. Proti – viņam likts pierādīt savu nevainību,  nevis apsūdzībai – viņa vainu. 

“Pierādīt apsūdzību nepamatotību ir tas pats, kas pierādīt, ka es neesmu ēzelis, jo man arī ir tikai divas ausis tāpat kā ēzelim,” pauda Lembergs.

Lemberga ieskatā Latvijas valsts tādējādi ir pārkāpusi viņa cilvēktiesības. Tāpat viņam esot bijušas ierobežotas tiesības uz aizstāvību. Apsūdzētais uzskata – tiesvedība ir politisko konkurentu izrēķināšanās. 

Viņš skaidroja: “Šobrīd Latvijā valdošā koalīcija, parlamenta vairākums, prezidents Levits, premjers, viņa vietnieks – tiesiskuma balsts un paraugs, kas nolamā tiesnesi, neizlasot pat viņa motivāciju, Bordāns, un daudzi citi ar milzīgu degsmi gaida, kā Lembergu ieliks cietumā. (..) Ir daudzi un būs ļoti lieli aplausi par šādu izrēķināšanos ar opozicionāru Lembergu.”

Lembergs iepriekš bija ieplānojis pēdējo vārdu teikt 20–30 tiesas sēžu garumā. Ņemot vērā, ka viena sēde ilgst vidēji 6 stundas, apsūdzētais bija sagatavojies runāt 120 līdz 180 stundas. Taču tiesa lēma, ka viņam jāiekļaujas četrās sēdēs. Tādēļ Lembergs pirmdien lūdza izsludināt divu nedēļu pārtraukumu, lai viņš varētu sagatavot saīsināto runas versiju. Arī šo prasību tiesa noraidīja. 

“Šodien pieteiktais jūsu lūgums dot vēl kādu laiku gatavoties pēdējam vārdam ir nepamatots. Jau pārejot pie tiesu debatēm, kas notika vairākus gadus atpakaļ, visiem procesa dalībniekiem bija laiks gatavoties gan debašu runai, gan pēdējā vārda teikšanai,” norādīja tiesnese Irīna Jansone.

Lembergs savu pēdējo vārdu turpinās teikt līdz šīs nedēļas ceturtdienai. Pēc tam tiesai būs 14 dienas laika sprieduma pasludināšanai. 

Prokuratūra kā drošības līdzekli prasa Lembergam piemērot apcietinājumu. Tādēļ notiesājoša sprieduma gadījumā, ja tiesa drošības līdzeklim piekritīs, Lembergs tiks apcietināts tiesas zālē uzreiz pēc sprieduma pasludināšanas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti