Dienas ziņas

Jādaudzina autobusu šoferu darbs

Dienas ziņas

Sāk pētīt sieviešu diskrimināciju sabiedrībā

Apkures rēķins par divistabu dzīvokli – 276 eiro

Lēdmanē par divistabu dzīvokli apkure maksā 276 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 4 mēnešiem.

276 eiro par apkuri divistabu dzīvoklī - šādus rēķinus par janvāri saņēmuši Lēdmanes iedzīvotāji. Lēdmane jau gadiem izceļas ar nemainīgi augstāko apkures tarifu Latvijā. Iedzīvotāju mērs ir pilns, bet siltuma piegādātāju solījumi uzlabot situāciju skan tādi paši kā iepriekšējos gados.

77 eiro un 73 centi par megavatstundu – tā ir apkures rekordcena Latvijā, kas nemainīgi jau gadiem ziemā iztukšo Lēdmanes iedzīvotāju makus.

Taču pēc aukstā janvāra mēneša rēķinu saņemšanas vadzis lūzis, un iedzīvotāji izsaukuši uz paklāja pašvaldības un siltuma piegādātāju – “Lielvārdes Remte” – pārstāvjus.

Lēdmanietes Vairas Podskočijas rēķins par apkuri divistabu dzīvoklī sasniedzis 276 eiro. Dati parāda - Lēdmanē apkures cena, salīdzinot ar citām vietām, ir ārkārtīgi augsta. Turklāt, ja citur Latvijā tai pēdējā laikā ir tendence samazināties, Lēdmanes stabiņš nemainīgi lepni slejas iepriekšējos augstumos.

Latvijas Televīzija jau iepriekšējā apkures sezonā interesējās par šādas situācijas iemesliem. Toreiz “Lielvārdes Remte” vainoja novecojušo ogļu apkures katlu un milzīgos  zudumus trasēs. Taču trūkumi tiek laboti un cena kritīšoties. Vairāk nekā gads pagājis, cena tā pati un – arī solījumi iedzīvotājiem izklausās līdzīgi.

„Mēs aktīvi strādājam pie tarifu izmaiņām un šī gada februāra mēnesī - atlikušas vēl dažas dienas - mēs iesniegsim Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā tarifu projektu. Tas paredzēs vienotu tarifu siltumenerģijai gan Lielvārdes pilsētā, gan Lēdmanes pagastā, un viņš viennozīmīgi būs ievērojami zemāks,” atkal sola SIA “Lielvārdes Remte” valdes priekšsēdētājs Andris Siliņš. „Procentuāli tas varētu būt pat pāri par 20%,” gaidāmo samazinājumu raksturo Siliņš.

Siltuma piegādātāji arī rosina nosiltināt mājas. „Šī iecere ir normāla, ja būtu, ar ko vienoties. Ar “[Lielvārdes] Remti”? „Remtei” cilvēki neuzticēs to lietu. Ja nevar vienoties par normāliem rēķiniem, par apsaimniekošanu nevar būt runa. Skaidrs, ka maksāt maksāsim, bet pakalpojuma nebūs,” skepsi par līdzšinējiem sadarbības partneriem neslēpj Podskočija.

Laikā, kamēr Lēdmanē apkures tarifi ir tik augsti, krājies arī nenomaksāto komunālo rēķinu parāds, kas šobrīd sniedzas pāri miljonam eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti