Rīta Panorāma

Neiroloģe un sāpju terapeite Linda Zvaune

Rīta Panorāma

Baidens saņēmis 3. poti pret Covid-19

Intervija ar LDDK ģenerāldirektori Līgu Meņģelsoni

LDDK vēlas vairāk pilnvaru darba devējiem epidemioloģiski drošas darba vides veidošanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

Lai darba vietās varētu veidot epidemioloģiski drošu darba vidi, Darba likumā būtu jāparedz vairāk pilnvaru darba devējiem, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

Lai darba vide būtu droša no epidemioloģiskā viedokļa, jādod vairāk pilnvaru darba devējiem. “Darba devējs, institūcijas vadītājs ir visvairāk ieinteresēts, lai drošā darba vide būtu, lai uzņēmums strādātu. Tāpēc jādod viņam daudz lielāka elastība un vairāk lemšanas instrumentu, lai nodrošinātu šo darba vidi,” sacīja Meņģelsone.

Viņa skaidroja, ka šādas pilnvaras vajadzētu iekļaut Darba likumā: “Darba likums ir pietiekoši stingrs un pietiekoši neelastīgs, ir ļoti grūti darba devējam kaut ko interpretēt. Ja tas būs pretrunā, tad tās būs potenciālās tiesvedības.”

Piemēram, darba devēji vēlētos izmaiņas attiecībā uz iespējām darbiniekus pārcelt vai atstādināt gadījumos, ja tas nepieciešams drošas darba vides veidošanai.

“Šeit mums ir pretrunas, un neesam vēl panākuši pamatā vienotu izpratni kopā ar Labklājības ministriju,” pastāstīja Meņģelsone.

KONTEKSTS:

Valdošās koalīcijas partneri ir vienojušies par labu obligātai vakcinācijai pret Covid-19 konkrētām iedzīvotāju grupām – mediķiem, sociālās aprūpes centru darbiniekiem, pedagogiem. Šo lēmumu plānots apstiprināt 28. septembra valdības sēdē.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti