Dienas ziņas

Novērstas divas gāzes noplūdes

Dienas ziņas

Koalīcijā diskutē par senioru vakcinēšanos

Latvijas Radio darbinieki vāc parakstus A. Braunas atbalstam

Latvijas Radio darbinieki vāc parakstus Braunas atbalstam galvenās redaktores amatā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijas Radio darbinieki vāc parakstus žurnālistes Anitas Braunas atbalsta vēstulei. Tieši Braunu radio valdes un darbinieku komisija izvirzīja sabiedriskā medija galvenās redaktores amatam.

Lai Brauna varētu ieņemt šo amatu, viņas kandidatūra saskaņā ar likumu ir jāapstiprina Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP). Taču Latvijas Radio darbiniekiem ir radušās bažas par konkursa tālāko norisi.

Radio vadība ir saņēmusi Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vēstuli, kurā lūgts skaidrot konkursa norisi. Radio darbinieki to uzskata par politiska spiediena mēģinājumu.

"Konkrētais iemesls, protams, ir vēlēšanu tuvums. Atsevišķiem Saeimas deputātiem acīmredzot ir izjūta, ka viņi ir publiskās intereses apdalīti uz politiskā teātra skatuves un lielāka ietekme sabiedriskajā medijā viņiem varētu nākt par labu tā vai citādi. (..) Pirmām kārtām, ir runa par zināmās prasījuma vēstules parakstītāju Saeimas sabiedrisko lietu komisijas vadītāju Artusu Kaimiņa kungu," teica Latvijas Radio raidījumu vadītājs Eduards Liniņš.

Līdzīgu vēstuli no Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas saņēmusi arī Latvijas Televīzija (LTV) saistībā ar Sigitas Roķes virzīšanu LTV galvenās redaktores amatam.

KONTEKSTS:

Latvijas Radio galvenā redaktora amatam tiek virzīta Braunas kandidatūra, kura līdz šim izveidojusi un vadījusi Latvijas Radio Pētnieciskās žurnālistikas daļu. Savukārt LTV galvenā redaktora amatam izvēlējusies kādreizējo Radio vadītāju Sigitu Roķi.

Sabiedriskā elektroniskā plašsaziņas līdzekļa galvenais redaktors ir jauna pozīcija, ko paredz 2020. gada nogalē pieņemtais Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likums. Galvenais redaktors medijā atbildēs par redakcionālās politikas veidošanu un īstenošanu. Galvenais redaktors redakcionālu lēmumu pieņemšanā ir neatkarīgs no sabiedriskā elektroniskā plašsaziņas līdzekļa valdes.

SEPLP balsojums par LTV izvirzīto kandidāti gaidāms janvāra sākumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti