Panorāma

Izbraukšana no Latvijas nav beigusies

Panorāma

Latvijas laukos sākusies pavasara sēja

Latvijas jaunietes izcīna godalgas matemātikas olimpiādē

Latvijas jaunietes izcīna godalgas Eiropas meiteņu matemātikas olimpiādē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 1 mēneša.

Latvijas meitenes guvušas ievērojamus panākumus Eiropas meiteņu matemātikas olimpiādē, kas norisinājās Florencē. Atvesta bronzas medaļa un vairākas atzinības. Meitenes stāsta, ka viņām interesi par sarežģītajiem uzdevumiem palīdzēja noturēt tieši skolotāji, kas bija neatlaidīgi  un atsaucīgi. Komandu vērtējumā Latvija ierindojās 19.vietā starp Eiropas valstīm.

Jo grūtāks uzdevums, jo lielāks prieks par tā atrisināšanu, tā saka Rīgas 1.ģimnāzijas skolnieces Anete Valnere un Agnese Upīte, kuras nesen vēl līdz ar divām vienaudzēm no Latvijas Florencē piedalījās Eiropas meiteņu matemātikas olimpiādē. Tajā labus rezultātus guvušas visas četras komandas pārstāves. Anete sīvā konkurencē izcīnīja bronzas medaļu.

"Starptautiskās olimpiādēs es vairāk braucu ar domu izbaudīt olimpiādi. Tas, ka man ir medaļa, man ir kā bonuss, nevis mērķis. Valsts olimpiādēs tas ir mērķis, uz ko es tiecos būt labākā," atzīst Anete Valnere.

Viņai šī ir pirmā medaļa kādā no starptautiskajām matemātikas olimpiādēm, taču valstij tā ir trešā tik augsta kaluma izcīnītā godalga visā vēsturē, kopš Latvijas komandas piedalās šādos pasākumos.

Tikai mazliet līdz medaļai pietrūcis Agnesei Upītei.

"Ļoti liels ieguldījums ir maniem vecākiem, jo mana mamma centās mudināt mani, lai es attīstu “cietos riekstus”, kas ir sarežģītāki nekā parastie. Tāpat arī skolotāji redzēja, ka man tas padodas un palīdzēja," saka Agnese Upīte.

Delegācijas vadītājs ar lepnumu atzīst – šogad aiz muguras atstātas tādas matemātikas lielvalstis kā Somija, Norvēģija, Vācija, Spānija, Austrija un Beļģija. Interese par matemātiku skolnieku vidū atsāk palielināties.

"Mums ir vieni no labākajiem skolotājiem pasaulē, un viņi zina, ko stundā darīt. Tas, ka jauniešiem nav bijusi motivācija ilgākā periodā, tas sāk mainīties un burtiski pēdējos trīs līdz četros gados ir būtiski mainījusies attieksme. Tas iet kopā ar visu valsts kopējo attīstību un kas tiek uzskatīts par prestižu, un kas tiek uzskatīts par pareizu," piebilst Matemātikas olimpiādes delegācijas vadītājs Juris Šuškovniks.

Par to, ka matemātika jauniešus atkal interesē, liecinot arī dalībnieku skaits vietējā matemātikas olimpiādes kustībā. Ik gadu tajā uzdevumus rēķina 4000-4500 jauniešu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti