Latvijā trešais lielākais autoavārijās bojāgājušo skaits ES

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Latvijā ir trešais lielākais autoavārijas bojāgājušo skaits Eiropas Savienībā, secinājusi Eiropas Komisija.

Visbīstamākie un nesakārtotākie ceļi no infrastruktūras viedokļa ir Rumānijā un Bulgārijā – tur uz miljonu valsts iedzīvotāju pērn ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši 95 cilvēki. Nākamā diemžēl ir Latvija ar 94 bojāgājušiem uz miljonu iedzīvotāju. Ceturto un piekto vietu dala Lietuva un Horvātija ar 82 upuriem.

Bojāgājušo skaits uz miljonu iedzīvotāju

ES            51,5

 

Rumānija 95

Bulgārija 95

Latvija     94

Lietuva    82

Horvātija  82

Igaunija    50

Lielbritānija  30

Nīderlande   28

Zviedrija      27

Malta           26

71 cilvēks dienā jeb 26 000 cilvēku gada laikā - tieši tik daudz upuru 2015. gadā bijis dažādos ceļu satiksmes negadījumos ES valstīs. Tas ir par 300 cilvēkiem vairāk nekā 2014. gadā. Pirmo reizi pēdējo 14 gadu laikā upuru skaits ir palielinājies. Apkopota arī statistika par traumām - ceļu satiksmes negadījumos pērn tādas  guvuši 135 000 cilvēku – visbiežāk, gājēji, velosipēdisti un gados veci cilvēki.

Analizējot datus tuvāk - par bojāgājušo skaitu uz miljonu iedzīvotāju, Eiropas Savienībā vidēji šis rādītājs ir 51,5. Bet atšķirības starp valstīm ir dramatiskas.

Kaimiņvalstī Igaunijā rādītājs ir krietni labāks – 19. vieta 28 valstu vidū -  50 bojāgājušie no miljona, bet visdrošāk ir uz Maltas ceļiem, Zviedrijā, Nīderlandē un Lielbritānijā. Pirms sešiem gadiem ES izvirzīja mērķi līdz 2020. gadam būtiski samazināt ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaitu – līdz šim tas pakāpeniski bija izdevies, bet ko darīt tagad - visticamāk, jau trešdien, 30. martā izteiksies Eiropas Komisijas Transporta komisāre Violeta Bulca, plašāk iepazīstinot ar šiem datiem

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti