Dienas ziņas

Vērtē Latvijas pašvaldības

Dienas ziņas

LLU svin 150. jubileju

Mobilitātes pabalsts - atbalsts ilglaika bezdarbniekiem

Latgalē mobilitātes pabalsta saņēmēji gandarīti par valsts pretimnākšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 8 mēnešiem.

Kopš marta nodarbinātie var saņemt mobilitātes pabalstu, kuram pieteikušies nedaudz vairāk kā simts iedzīvotāju. Viens no iemesliem, kāpēc tik maz cilvēku saņem transporta vai mājokļa īres kompensāciju, ir viņu neatbilstība noteiktajiem kritērijiem. Taču tie, kuri iesaistījušies šajā programmā, izsakās atzinīgi.

Ilūkstes novada iedzīvotāja Maruta Viškovska gadu bija bez darba, bet šobrīd strādā Daugavpilī par šuvēju. Pateicoties Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) piešķirtajam mobilitātes pabalstam, jaunā sieviete var katru rītu mērot ceļu uz darba vietu, kas atrodas vairāk nekā 30 kilometru attālumā no viņas dzīvesvietas. „Zvanīja, ka ir tāds projekts - vai es vēlos piekrist, ka man apmaksā ceļu. Es saku - jā, kāpēc gan nē,” atceras šuvēja Maruta Viškovska, kura atzinīgi vērtē mobilitātes programmu.

Arī uzņēmuma „Alenta Group” direktors Osvalds Kundziņš ir ieguvējs no programmas. „Tā mums ir vieglāk atrast darba resursus, jo ir cilvēki, kuri grib strādāt, bet viņiem ir liela problēma tikt uz darbu,” stāsta uzņēmējs.

Savukārt Rēzeknes novada iedzīvotājam Jānim Lukšānam ar mobilitātes pabalstu ir lielāka pieredze. Viņš to saņēma nepilnus trīs mēnešus, bet pārtrauca dalību šajā projektā. Viņš atrada labāku darbu citā uzņēmumā, kur piedāvā pasažieru pārvadājumus no Rēzeknes uz Rīgu un atpakaļ. „Tas bija vairāk organizēts uz tūristu pārvadāšanu un var teikt - tas ir sezonas darbs. Bet te, kaut gan tie nav regulārie pasažieru pārvadājumi, bet tas ir patstāvīgs. Un te es domāju, ka visu laiku darbiņš būs,” saka mikroautobusa vadītājs Jānis Lukšāns.

Jānis Lukšāns uzskata, ka mobilitātes pabalsts, ko iedzīvotāji var saņemt četrus mēnešus, ir liels atbalsts, īpaši tiem, kuri ilgu laiku bija bez darba un sākumā nav pat finanšu līdzekļu, lai nokļūtu uz darba vietu. „Tāds patīkams pasākums un kaut kāda iedvesma ir cilvēkam, ja nāk palīdzība,” spriež mikroautobusa vadītājs.

Augusta beigās no plānotajiem 350 nodarbinātajiem mobilitātes pabalstam bija pieteikušies vien simt cilvēku. Iespējams, viens no iemesliem, kāpēc nav izdevies iesaistīt lielāku skaitu ilgstošo bezdarbnieku, ir viņu neatbilstība noteiktajiem kritērijiem.

Šo situāciju varētu uzlabot jūlija beigās pieņemtie Ministru kabineta noteikumi, norāda NVA Daugavpils filiāles nodarbinātības organizatore Žanna Circene. „Tagad šajā pasākumā varēs iesaistīties bezdarbnieki, kuri stāv uzskaitē divus mēnešus un mazāk, ja bezdarbnieka statuss ir iegūts tāpēc, ka darbinieks tika atlaists štatu samazināšanas dēļ,” skaidro NVA pārstāve.

Tiem cilvēkiem, kam laukos darba vietu nav, mobilitātes pabalsts dod iespēju atsperties, un ar šo valsts atbalstu pietiek, lai varētu uzsākt strādāt, pelnīt un iekļauties darbavietā jau uz pastāvīgāku laiku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti