Labdarības maratonā pret vardarbību ģimenē «Dod pieci! 2020» ziedoti 402 065 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 4 mēnešiem.

Labdarības maratona «Dod pieci! 2020» 152 stundu garā tiešraide ir noslēgusies. Ziedojumu apjoms, lai palīdzētu cilvēkiem, kas cieš no vardarbības ģimenē pēdējā dienā sasniedza 402 065 eiro. Ziedot "ziedot.lv" mājaslapā iespējams līdz 10. janvārim.

"Dod pieci! 2020", seko līdzi tiešraidei!

Labdarības maratons "Dod pieci!" 152 stundu garā tiešraidē šogad vāca līdzekļus, lai palīdzētu cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Minimālais ziedojums 5 eiro palīdz stundu būt drošībā cilvēkam, kurš bēg no fiziskas, emocionālas vai ekonomiskas vardarbības.

Ziedot ar dziesmu iespējams līdz 10. janvārim labdarības maratona mājaslapā dodpieci.lv.

Ja saskaries ar vardarbību ģimenē, palīdzības pieteikuma anketu iespējams aizpildīt "Dod pieci! 2020" mājaslapā.

Labdarības maratonu "Dod pieci! 2020" atbalstīja vairāk nekā 100 mūzikas kolektīvu, kuri izpildīja savas dziesmas un dalījās ar savu viedokli par vardarbību ģimenē.

Noslēgumā izskanēja labdarības maratona himna „Es zinu, tu esi”, ko izpildīja  Reinis Sējāns, Jānis Šipkēvics, Dons, Aminata, Ralfs Eilands, Jānis Aišpurs, Intars Busulis, Evija Vēbere, Renārs Kaupers, Māra Upmane-Holšteine, Patrisha.

Toms Grēviņš, noslēdzot labdarības maratonu "Dod pieci! 2020", teica:

“Dzīvojam draņķīgos laikos, neviens nevar pateikt, kas notiks tālāk, kas gaidāms tepat aiz stūra. Bet, lai cik tumšs būtu ārā, ja līdzcilvēkiem ir vajadzīga palīdzība, es zinu, ka visi sadosimies rokās un to sniegsim.”

Līdz labdarības akcijas noslēdzošajai dienai "dodpieci.lv" mājaslapā saņemti 73 palīdzības pieteikumi. Tos iespējams aizpildīt arī pēc labdarības maratona beigām. Galvenokārt tiek lūgts psiholoģiskais atbalsts, taču ir jau trīs neatliekami palīdzības gadījumi – pagaidu mitekļa nodrošināšana un palīdzība ar pirmās nepieciešamības precēm (malka, pārtika, durvju slēdzenes nomaiņa), kā arī transports izbēgšanai no draudošām briesmām.

Kopš 17. decembra Doma laukuma stikla studijā bija ieslēgti Latvijas Radio 5 – “pieci.lv" dīdžeji Elīna Baltskara, Magnuss Eriņš un Toms Grēviņš. Viņi atskaņoja tikai par ziedojumiem izvēlētas dziesmas un uzņēma mūziķus, sabiedrībā pazīstamus cilvēkus un tematiskos viesus, lai runātu par vardarbību ģimenē. Visa maratona garumā uzklausīti arī ziedotāju pieredzes stāsti.

Labdarības akcijas pēdējās dienas rītā stikla studijā viesojās Rūta Dimanta no “Ziedot.lv”. Viņa stāstīja, ka līdz šim saņemti arī 65 palīdzības pieteikumi “dodpieci.lv” mājaslapā. Lielākoties tiek lūgts psihoterapeita atbalsts, kā arī praktiska palīdzība.

Visi labdarības maratonā saziedotie līdzekļi tiks novirzīti Ziedot.lv ātrās reaģēšanas jeb krīzes fondam, lai palīdzētu cilvēkiem, kuri vēlas izkļūt no vardarbības ģimenē un nodrošinātu viņiem atbalstu akūtu un neatliekamu situāciju risināšanai – īslaicīgai pajumtei, medicīniskai palīdzībai un ekspertīžu apmaksai, ēdienam, transportam, mentoram, kurš cietušajiem sniedz palīdzību situācijas risināšanā u.c.

Ziedot vēl ir iespējams, minimālais ziedojums – 5 eiro ir viena stunda drošībā no vardarbības ģimenē cietušajam.

Projekta mērķis ir ne tikai palīdzēt cietušajiem, bet arī veicināt diskusiju par šo tēmu Latvijas sabiedrībā, kā arī stimulēt līdzcilvēku iesaistīšanos, lai latviešu sabiedrība atpazītu dažādas vardarbības formas un kļūtu aktīvāka palīdzības sniegšanā.

Labdarības akciju rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv. Pirmo reizi projekta satura partneris ir Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica", kas vardarbības tēmu padziļināti pēta kopš 2019. gada.

KONTEKSTS

Sešu gadu laikā labdarības maratonā “Dod pieci!” saziedoti kopumā 1,3 miljoni eiro. Katru gadu šī akcija aktualizē kādu Latvijas sabiedrībā nozīmīgu tēmu. Šogad ziedojumi tiek novirzīti atbalstam cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Iepriekšējos gados ziedots senioriem, speciālo asistentu nodrošināšanai bērniem ar īpašām vajadzībām, atbalstam ar vēzi slimajiem pacientiem, bērniem, kas palikuši bez vecākiem, jaunajiem vecākiem un neārstējami slimiem cilvēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti