Labdarības maratonā «Dod Pieci» saziedots 358 121 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 5 mēnešiem.

Labdarības maratonā "Dod Pieci", kurā tika vākti līdzekļi to ģimeņu atbalstam, kas vēlas uzņemt bērnunamu bērnus, saziedoti kopumā 358 121,87 eiro.

Tādējādi pārspēts labdarības maratona ziedojumu apmērs. Pērn "Dod Pieci" saziedoti nepilni 191 000 eiro, 2015.gadā – nepilni 136 000 eiro, bet 2014.gadā – nepilni 65 000 eiro.

Paldies ikvienam, kas nepalika vienaldzīgs un uzskata, ka ikvienam bērnam ir vajadzīga ģimene, to labdarības maratona noslēgumā sacīja "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta.

Visi labdarības maratona laikā saziedotie līdzekļi tiks novirzīti jaunizveidotajai atbalsta programmai “Plecs”, kas darbosies “Ziedot.lv” paspārnē, informē "Dod Pieci" organizatori.

Par saziedoto naudu būs iespējams sniegt 35 812 stundu atbalsta un palīdzības gan tiem, kuri vēl apsver iespēju kļūt par audžuvecākiem, adoptētājiem vai aizbildņiem, kā arī tiem, kuri jau šobrīd uzņēmušies rūpes par bērnunamu bērniem.

“Plecs strādās, lai ikvienam bērnam Latvijā būtu ģimene, radot pārmaiņas sistēmā, likumos un sabiedrībā,” skaidro “Ziedot.lv” vadītāja. “Tik lielas lietas neviens atsevišķi nevar atrisināt - ne indivīdi, ne mediji, ne ministrijas, ne organizācijas, ne uzņēmumi. Apvienojoties vienotā kustībā, mēs visi kopā varam panākt, ka līdz 2021. gadam bērnunami Latvijā patiesi nav nepieciešami un katrs bērns var augt mīlošā ģimenē.”

Visi, kas atbalsta šī gada labdarības maratona “Dod Pieci” mērķi, ir aicināti pievienoties “Pleca” kustībai, reģistrējoties interneta vietnē www.plecs.lv.

 Kā maratona laikā uzsvēra „Dod Pieci” šī gada vēstnese, žurnāliste un audžumamma Evita Puriņa, viņas ģimenē pašlaik aug kāds bērns, kura māte atrodas bērnu namā. Lai neradītu nākamos „sistēmas bērnus”, bērnu namos augošajiem nepieciešams pieaugušā plecs.

Labdarības maratonā «Dod Pieci» saziedots 358 121 eiro
00:00 / 03:23
Lejuplādēt
„Ar šo sistēmu mēs īstenībā ražojam jaunus „sistēmas bērnus”. Un, ja tai meitenei būtu bijis aizbildnis, audžuģimene, tad, iespējams, ka, vai nu nebūtu šī nākamā „sistēmas bērna”, vai arī viņa audzinātu savu bērniņu pati, ko viņa pašlaik nedara. Tas notiek tad, kad šādiem cilvēkiem nav pleca, nav, kas viņus atbalstītu, pamācītu, iedotu māju sajūtu,” pauda Puriņa.

Jau ziņots, ka sestdien, 23. decembrī, vakarā noslēdzās labdarības maratons "Dod Pieci", kura laikā no 17. līdz 23. decembrim Doma laukumā darbojās īpaša Latvijas Radio 5 - Pieci.lv stikla studija. Tajā sešas diennaktis dzīvoja un strādāja trīs dīdžeji - Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš un Aleksis Vilciņš, atskaņojot klausītāju par ziedojumiem izvēlētu mūziku. Minimālais ziedojums bija vismaz piecu eiro apmērā.

"Dod Pieci" rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un "Ziedot.lv", ar "SEB bankas", Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņa un Latvijas Valsts radio un televīzijas centra atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti