Dienas ziņas

Labdarības maratons "Dod pieci"

Dienas ziņas

Bauskas novada jaunieši pandēmijā laiku velta labdarībai

Turpinās labdarības maratons "Dod pieci"

Labdarības maratonā «Dod pieci!» divās diennaktīs saziedoti 76 087 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Kopš sākusies labdarības maratona "Dod pieci!" tiešraide, līdz 19. decembra pulksten 18.00 kopā saziedoti 76 087 eiro. Latvijas Radio 5 – pieci.lv dīdžeji Elīna Baltskara, Linda Samsonova un Magnuss Eriņš vēl četras dienas turpinās atskaņot par ziedojumiem izvēlētās dziesmas. Saziedotie līdzekļi palīdzēs veidot pilnvērtīgāku to cilvēku ikdienu, kam ir redzes, dzirdes vai kustību traucējumi. 

"Dod pieci 2021"

Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" šogad izcels vides pieejamības problemātiku cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, aicinot sabiedrību ieraudzīt to cilvēku ikdienu, kas saskārušies ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

Svētdien, 19. decembrī, stikla studijā Doma laukumā dalījušies ar savu viedokli un pieredzi, kā arī muzicējuši – grupa "Astro'n'out", dziedātāja Samanta Tīna, grupa "Musiqq", dziedātāja AnnaKrista un mūziķis Kārlis Kazāks. Runāt par vides pieejamības problemātiku cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem bija ieradušies "Dod pieci!" vēstnese Justīne Savitska, Rīgas 66. vidusskolas (kas ir pielāgota cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem) sociālais pedagogs Raitis Zeps un Latvijas cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija "Sustento" valdes priekšsēdētāja Gunta Anča.

Labdarības maratona "Dod pieci!" stikla studijas dīdžeji uzklausa arī vairākus ziedotāju pieredzes stāstus un viedokļus. Savukārt skrienošais dīdžejs Toms Grēviņš šodien Liepājā veica trešo skrējienu 42 kilometru distancē, tādējādi ar kustību palīdzot tiem, kam tā ir ierobežota. Šī skrējiena atbalstītāji, kas ziedoja 10 000 eiro, bija Izraēlas vēstniecība Latvijā.

Dīdžeja Toma Grēviņa maratonu iedvesmots cilvēku pulciņš mēroja ceļu uz Doma laukumu no Ādažiem, ejot ar kājām, lai ziedotu un palīdzētu cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem.

Ikviens aicināts ziedot "Dod pieci!" apmaiņā pret mīļākās dziesmas atskaņošanu Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ēterā. Ziedojumus sākot no 5 eiro var veikt mājaslapā.

No 17. līdz 23. decembrim būs iespējams veikt ziedojumus arī labdarības maratona stikla studijā Vecrīgā, Doma laukumā. Ziedojot klātienē, maratona organizētāji lūdz ievērot drošības ierobežojumus un 2 metru distanci. Labdarības maratona "Dod pieci!" mērķim ziedot var arī Ziedot.lv mājaslapā, gan  “Circle K” degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā.

Šī gada labdarības maratons "Dod pieci!" izceļ vides pieejamības problemātiku cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Maratona laikā saziedotie līdzekļi caur projekta partneriem – labdarības organizāciju Ziedot.lv un invalīdu un viņu draugu apvienību "Apeirons" tiks novirzīti līdzcilvēku atbalstam – pandusu un pacēlāju ierīkošanai, cilvēku dzīvesvietas labiekārtošanai, tehnisko palīglīdzekļu iegādei un citām vajadzībām, kas saistītas ar vides pieejamības uzlabošanu ārpus publiskās infrastruktūras.

KONTEKSTS

Ik gadu labdarības maratons "Dod pieci!" aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un atbalsta tās sabiedrības grupas, kurām tas ir patiesi nepieciešams. Šogad ziedojumi tiks novirzīti, lai veidotu pilnvērtīgāku vidi cilvēkiem, kas saskārušies ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem. Iepriekšējos gados ziedots senioriem, speciālo asistentu nodrošināšanai bērniem ar īpašām vajadzībām, atbalstam ar vēzi slimajiem pacientiem, bērniem, kas palikuši bez vecākiem, jaunajiem vecākiem un neārstējami slimiem cilvēkiem.

Labdarības maratonu “Dod pieci!” jau astoto gadu rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti