Labdarības maratonā «Dod pieci!» četrās diennaktīs saziedoti 136 147 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 5 mēnešiem.

Četrās diennaktīs sabiedrisko mediju rīkotajā labdarības maratonā "Dod pieci!", kura tēma šogad ir paliatīvā aprūpe, saziedoti 136 147 eiro.

"Dod pieci!" tiešraide

Kā norāda “Dod pieci!” rīkotāji,

šodien labdarības maratonā pa visiem sešiem tā norises gadiem kopā labdarībai savāktā naudas summa pārsniedza miljons eiro robežu. Tāpat sasniegts ziedoto dziesmu rekords,

tas ir tik dziesmu, cik bija ziedots 2017.gada labdarības maratona norises laikā kopā, taču šodien vēl līdz maratona beigām atlicis mazliet vairāk par divām diennaktīm.

Sestdien, 21. decembrī, no paša rīta īpašajā stikla studijā Doma laukumā viesojās aktrise Dārta Daneviča, picu lielmeistars Elmārs Tannis un aktieris Gundars Āboliņš.

Daloties savā pieredzē, Elmārs Tannis stāstīja: „Tas, ka bērniem ir apmaksāta specializētā pārtika, ir tikai loģiski, bet tas, ka pieaugušiem cilvēkiem tā netiek apmaksāta, ir briesmīgi. Neviens nekad nezina, kad šī trakā slimība var trāpīt kādam no ģimenes. Tas neskar tikai slimnieku. Tas skar visu ģimeni un ir neaprakstāmi smagi. Mēs bijām klāt, kad arī citi bērni bija paliatīvajā aprūpē, tas ir traģiski. Tas bija fantastiski, kad mana meitiņa izķepurojās [..] Mūsu valdībai ir jābūt empātiskai, tas nozīmē – jāspēj iejusties cita cilvēka ādā, ne tikai skatīties uz cipariem un budžetiem. Ir lietas, kas ir jāsakārto!” 

Labdarības maratons šodien skanēja arī Latvijas radio 3 – Klasika ēterā. “Klasikas” un “Dod pieci!” klausītājus un skatītājus ar ritmisku priekšnesumu priecēja Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķi, kā arī grupa "Lupa". Tāpat studijā uzstājas "Dzelzs vilks", "Kreisais krasts", "Ezeri" un solo māksliniece MUR.

Pēcpusdienā studijā viesojās Reķu ģimene – ilggadēji "Dod pieci!" atbalstītāji, kuri no vetārstu skata punkta runāja par dzīvnieku paliatīvo aprūpi, dzīves noslēgumu un eitanāziju.

Labdarības maratona īpašais aģents Čiekurmens jeb Rafaels Ciekurs kopā ar aktieri Rihardu Leperu šodien viesojās sociālās aprūpes centrā „Stella Maris”, lai teiktu paldies pansionāta darbiniekiem un priecētu ar priekšnesumu arī tā iemītniekus.

Šovakar stikla studijā vēl viesosies Mārtiņš Dambis, Toms un Magnuss kopā ar Dj Makree spēlēs unikālu „Dod Pieci! Disko” "back2back" programmu, uzstāsies kulta duets “Mazais Princis”, kā arī “Gapoljeri”, “Bloody Heels” un citi.

"Dod pieci!" norisei 24 stundas diennaktī var sekot līdzi Latvijas Radio 5 - pieci.lv ēterā, video tiešraidi var skatīties dodpieci.lv, lsm.lv, kā arī nakts stundās LTV1 un Latvijas Radio 1. Maratons noslēgsies 23. decembrī plkst. 20.30.

Jau vēstīts, ka Latvijas sabiedrisko mediju rīkotais labdarības maratons “Dod pieci!” šogad norisinās no 17. līdz 23. decembrim. Maratona laikā stikla studijā Doma laukumā ieslēgtie "pieci.lv" dīdžeji Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš, Marta Grigale rekordgarā 152,5 stundu tiešraidē atskaņo tikai par ziedojumiem izvēlētas dziesmas un runā par cieņpilnu mūža nogali.

Ziedot ar dziesmu var labdarības maratona mājaslapā dodpieci.lv, kā arī pie stikla studijas Doma laukumā.

Klātienē iespējams ziedot gan skaidru naudu, iemetot to ziedojumu urnā, gan ar norēķinu kartēm. Brīvprātīgie "Ziedot.lv" darbinieki pie ziedošanas punkta fiksēs par ziedojumiem izvēlētās dziesmas, lai tās nokļūtu dziesmu rotācijā.

"Dod pieci!" 2019

Labdarības maratons "Dod pieci!" šogad vāc līdzekļus neārstējami slimu cilvēku dzīves nogalei. Minimālais ziedojums 5 eiro nodrošinās vienu šķidras pārtikas ēdienreizi cilvēkiem, kuri paši vairs paēst nevar. Tāpat ziedojumi palīdzēs citiem paliatīvās aprūpes pacientu atbalsta pasākumiem – fizioterapeita palīdzībai, uzturspeciālista konsultācijām, transporta pakalpojumiem u.c.

Ziedot ar dziesmu var labdarības maratona mājaslapā dodpieci.lv, kā arī pie stikla studijas Doma laukumā.

Visi labdarības maratonā iegūtie līdzekļi tiks nodoti "Ziedot.lv" rīcībā, lai tiem cilvēkiem, kuriem ir nepieciešama specializēta šķidrā pārtika vai valsts neapmaksātā enterālā barošana, nodrošinātu pietiekamu un sabalansētu uzturu. Enterālā barošana nepieciešama cilvēkiem, kuri nespēj uzņemt atbilstošu uzturu dabiskā veidā, tie ir cilvēki, kuriem nedarbojas rīšanas reflekss, viņi nevar paši apēst, sakošļāt un norīt ēdienu, tāpēc tiek nodrošināta nozīmīgo uzturvielu ievadīšana organismā. Liela pacientu grupa ir tāda, kuri var uzņemt pārtiku, tomēr nepietiekamā daudzumā, vai nevar uzņemt cieto pārtiku – te risinājums ir šķidrās pārtikas maisījumi, kas ir bagāti ar nepieciešamajām uzturvielām, lai pēc iespējas mazinātu pacientu diskomfortu un uzlabotu dzīves kvalitāti.

Ņemot vērā "Ziedot.lv" pieredzi, sabiedrības ziedojumus varēs izmantot arī citiem atbalstošās terapijas mērķiem - fizioterapeita vizīte mājās, uztura speciālista konsultāciju apmaksai, specializētā transporta pakalpojumu izdevumu segšanai, lai, piemēram, gulošu pacientu nogādātu ārstniecības iestādē vai specializētu aprūpes preču iegādei. No ziedojumiem netiks segti medikamenti.

KONTEKSTS

Ik gadu labdarības maratons "Dod pieci!" aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un atbalsta tās sabiedrības grupas, kurām tas ir patiesi nepieciešams. Ziedojumi līdz šim ir novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašām vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai, atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnunamiem, kā arī jauno vecāku mācību programmas izveidei un veselīgas piesaistes veidošanai.

Labdarības maratonu “Dod pieci!” jau sesto gadu rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti