Dienas ziņas

Būs jaunas Satversmes tiesas tiesneša vēlēšanas

Dienas ziņas

Krievija nosaka atbildes sankcijas ES

Turpinās labdarības maratons "DOD PIECI"

Labdarības maratona «Dod pieci 2020» ziedojumu summa sasniegusi 166 150 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 5 mēnešiem.

Labdarības akcijā “Dod pieci! 2020” pret vardarbību ģimenē līdz šim saziedoti 166 150 eiro. Norit maratona tiešraides piektā diena, tā turpināsies līdz 23.decembra pulksten 20.00.

Latvijas Radio 5, "pieci.lv" dīdžeji Elīna Baltskara, Magnuss Eriņš un Toms Grēviņš tiešraidē atskaņo tikai ziedotāju izvēlētas dziesmas un sarunājas ar muzikālajiem un tematiskajiem viesiem par vardarbību ģimenē.

"Dod pieci! 2020", seko līdzi tiešraidei!

Labdarības maratons "Dod pieci!" 152 stundu garā tiešraidē šogad vāca līdzekļus, lai palīdzētu cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Minimālais ziedojums 5 eiro palīdz stundu būt drošībā cilvēkam, kurš bēg no fiziskas, emocionālas vai ekonomiskas vardarbības.

Ziedot ar dziesmu iespējams līdz 10. janvārim labdarības maratona mājaslapā dodpieci.lv.

Ja saskaries ar vardarbību ģimenē, palīdzības pieteikuma anketu iespējams aizpildīt "Dod pieci! 2020" mājaslapā.

Kopš labdarības maratona "Dod pieci! 2020" sākuma jau 48 cilvēki aizpildījuši palīdzības pieteikumu "dodpieci.lv". Daudz zvanu saņem arī krīzes centri un nevalstiskās organizācijas – resursu centrs “Marta”, krīžu un konsultāciju centrs “Skalbes” un centrs “Dardedze”. Pirmajiem palīdzības pieteicējiem jau tiek sniegts atbalsts, koordinējot sadarbību ar psihologiem, sazinoties ar juridiskās palīdzības sniedzējiem un ārstniecības iestādēm.

Labdarības maratona piektajā dienā “Dod pieci! 2020” stikla studijā viesojās influenceris Rojs Rodžers, kurš maratona izsolē nodeva kleitu, kuru viņš šuvis konkursa “Supernova” finālam.

Rīgas apgabaltiesnese Ilze Celmiņa sarunā ar dīdžejiem stāstīja par likumdošanas lomu un pārmaiņām, lai mazinātu vardarbību ģimenē.

"Re:Baltica" vēstnese, žurnāliste Sanita Jembrega, uzsvēra to, ka ne tikai institūcijām vai nevalstiskajām organizācijām, bet arī sabiedrībai ir jāiesaistās, lai aizstāvētu upurus un palīdzētu tiem. Viņa arī stāstīja, kā rīkoties upuriem, ja viņi piedzīvo vardarbību ģimenē, ka aiziešanai un risinājumam ir jāgatavojas laikus. Līdzcilvēkiem savukārt nepieciešams būt stipram plecam un atbalstam.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Stikla studijā viesojās arī psiholoģe probācijas dienesta korekcijas programmā Evija Burkovska, lai runātu par palīdzību varmākām. Viņa uzsvēra, ka arī varmākām ir vajadzīga gandrīz tikpat intensīva palīdzība, kā cietušajiem. Viņa stāstīja, ka vardarbības saknes ir meklējamas kombinācijā – psiholoģiskās problēmās, kā arī iedzimtās un iegūtās traumās.

Stikla studijā viesojās arī improvizācijas teātris “Brīvrunu projekts” un mūziķi – grupa “Astro’n’out”, Goran Gora un Jānis Strapcāns no fonda “Viegli”, “Bermudu divstūris”, dziedātāja Linda Leen, Rihards Lībietis un Erna Daugaviete. Viesi dalījās ar savu pieredzi un viedokli par vardarbību ģimenē, kā arī muzicēja.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

KONTEKSTS

Sešu gadu laikā labdarības maratonā “Dod pieci!” saziedoti kopumā 1,3 miljoni eiro. Katru gadu šī akcija aktualizē kādu Latvijas sabiedrībā nozīmīgu tēmu. Šogad ziedojumi tiek novirzīti atbalstam cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Iepriekšējos gados ziedots senioriem, speciālo asistentu nodrošināšanai bērniem ar īpašām vajadzībām, atbalstam ar vēzi slimajiem pacientiem, bērniem, kas palikuši bez vecākiem, jaunajiem vecākiem un neārstējami slimiem cilvēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti