Labdarības maratona «Dod pieci! 2020» pirmajā diennaktī saziedoti 43 448 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 6 mēnešiem.

Pirmajās 28 stundās labdarības akcijā “Dod pieci!” pret vardarbību ģimenē saziedoti 43 448 eiro.

"Dod pieci! 2020", seko līdzi tiešraidei!

Labdarības maratons "Dod pieci!" 152 stundu garā tiešraidē šogad vāca līdzekļus, lai palīdzētu cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Minimālais ziedojums 5 eiro palīdz stundu būt drošībā cilvēkam, kurš bēg no fiziskas, emocionālas vai ekonomiskas vardarbības.

Ziedot ar dziesmu iespējams līdz 10. janvārim labdarības maratona mājaslapā dodpieci.lv.

Ja saskaries ar vardarbību ģimenē, palīdzības pieteikuma anketu iespējams aizpildīt "Dod pieci! 2020" mājaslapā.

Kopš 17. decembra pusdienlaika Doma laukuma stikla studijā norit Latvijas sabiedrisko mediju organizētais labdarības maratons “Dod Pieci! 2020”, kurā 125 stundu garā tiešraidē Latvijas Radio 5  – pieci.lv dīdžeji Elīna Baltskara, Magnuss Eriņš un Toms Grēviņš atskaņo par ziedojumiem izvēlētas dziesmas un uzņem muzikālus un tematiskus viesus, lai runātu par labdarības maratona šī gada galveno tēmu – vardarbību ģimenē.

Pie stikla studijas īsi pirms šīs dienas ziedojumu summas izziņošanas ieradās divas ģimenes no Jūrmalas. Sešus gadus šīs ģimenes bija krājušas ziedojumus, un nu tie bija trīs maisi, kuri svēra ap 50 kilogramu.

Šodien pie dīdžejiem viesojās Ilze Jākobsone, Kitija Laksa un Karlīne Pilābere no basketbola kluba “TTT Rīga”, uztura speciāliste Baiba Grīnberga, Kato, “Jorspeis”, Zane Avotiņa no biedrības “Skalbes”, Aminata, Ozols un xantikvariāts, grupa “Triana park” un ''Re:Baltica'' žurnāliste Ilze Vēbere. Viens no ziedotājiem bija arī Vācijas Federatīvās Republikas vēstnieks Latvijā Kristians Helts.

Labdarības maratonam 24 stundas diennaktī var sekot līdzi tiešsaistē www.dodpieci.lv.Tiešraides pieejamas vietnē lsm.lv, “Dod pieci!” lapā “Facebook”, kā arī Latvijas Radio 5 ēterā.

Šogad ziedot ar dziesmu iespējams tiešsaistē. Pie stikla studijas tiek pieņemti tikai skaidras naudas ziedojumi. Lai izvairītos no pulcēšanās un drūzmēšanās Doma laukumā, ziedotāji aicināti izvēlēties laiku, kad ziedot iespējams individuāli, ievērojot 2 metru distanci un valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus. No 14. līdz 27. decembrim skaidras un bezskaidras naudas ziedojumus pieņems arī „Circle K” degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā.

Minimālais ziedojums – 5 eiro ir viena stunda drošībā no vardarbības cietušajam.

Visi labdarības maratonā saziedotie līdzekļi tiks novirzīti Ziedot.lv ātrās reaģēšanas jeb krīzes fondam, lai palīdzētu cilvēkiem, kuri vēlas izkļūt no vardarbības un nodrošinātu viņiem atbalstu akūtu un neatliekamu situāciju risināšanai – īslaicīgai pajumtei, medicīniskai palīdzībai un ekspertīžu apmaksai, ēdienam, transportam, mentoram, kurš cietušajiem sniedz palīdzību situācijas risināšanā u.c.

Projekta mērķis ir ne tikai palīdzēt cietušajiem, bet arī veicināt diskusiju par šo tēmu Latvijas sabiedrībā, kā arī stimulēt līdzcilvēku iesaistīšanos, lai latviešu sabiedrība atpazītu dažādas vardarbības formas un kļūtu aktīvāka palīdzības sniegšanā.

KONTEKSTS

Sešu gadu laikā labdarības maratonā “Dod pieci!” saziedoti kopumā 1,3 miljoni eiro. Katru gadu šī akcija aktualizē kādu Latvijas sabiedrībā nozīmīgu tēmu. Šogad ziedojumi tiek novirzīti atbalstam cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Iepriekšējos gados ziedots senioriem, speciālo asistentu nodrošināšanai bērniem ar īpašām vajadzībām, atbalstam ar vēzi slimajiem pacientiem, bērniem, kas palikuši bez vecākiem, jaunajiem vecākiem un neārstējami slimiem cilvēkiem.

Labdarības akciju rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv. Pirmo reizi projekta satura partneris ir Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica", kas vardarbības tēmu padziļināti pēta kopš 2019. gada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti