Panorāma

Pirms svētkiem izgaismo Rīgas apkaimes

Panorāma

Covid-19 smagi skar arī mediķus

Līdz šim "Dod pieci" saziedoti 99 510 eiro

Labdarības maratonā «Dod pieci! 2020» divās dienās saziedoti 99 510 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 5 mēnešiem.

Pirmajās 54 stundās, kopš sākusies labdarības akcijas pret vardarbību ģimenē “Dod pieci! 2020” tiešraide, kopā saziedoti 99 510 eiro. Elīna Baltskara, Magnuss Eriņš un Toms Grēviņš turpina atskaņot tikai ziedotāju izvēlētās dziesmas un stikla studijā sarunāties ar viesiem un ziedotājiem.

Sestdien, 19. decembrī, stikla studijā dalījušies ar savu viedokli un muzicējuši Kaspars Zemītis un Anda Zemīte, Chris Noah un “Tautumeitas”, kā arī grupa “Sudden Lights”, Viņa un Samanta Tīna. Runāt par vardarbību ģimenē un ikdienā studijā bija ieradušies arī vairāki tematiskie viesi – "Re:Baltica" vēstnese Ilze Vēbere, Marika Andžāne no “Neklusē.lv” un Mārtiņš Zvīdriņš. Dīdžeji uzklausa arī dažādus ziedotāju pieredzes stāstus un viedokļus.

“Ziedot.lv” labdarības maratona primajās trijās diennaktīs saņemti 17 palīdzības pieteikumi. Ja saskaries ar vardarbību ģimenē, lai pieteiktos palīdzībai, aizpildi tiešsaistes anketu.

"Dod pieci! 2020", seko līdzi tiešraidei!

Labdarības maratons "Dod pieci!" 152 stundu garā tiešraidē šogad vāca līdzekļus, lai palīdzētu cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Minimālais ziedojums 5 eiro palīdz stundu būt drošībā cilvēkam, kurš bēg no fiziskas, emocionālas vai ekonomiskas vardarbības.

Ziedot ar dziesmu iespējams līdz 10. janvārim labdarības maratona mājaslapā dodpieci.lv.

Ja saskaries ar vardarbību ģimenē, palīdzības pieteikuma anketu iespējams aizpildīt "Dod pieci! 2020" mājaslapā.

Minimālais ziedojums 5 eiro pret dziesmu ir stunda drošībā no vardarbības ģimenē cietušam cilvēkam. Ziedot iespējams “Dod pieci! 2020” mājaslapā, stikla studijā Doma laukumā, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus un “Circle K” degvielas uzpildes stacijās.

Šī gada labdarības maratona galvenā tēma ir vardarbība ģimenē. Visi tajā saziedotie līdzekļi tiks novirzīti Ziedot.lv ātrās reaģēšanas jeb krīzes fondam, lai palīdzētu cilvēkiem, kuri vēlas izkļūt no vardarbības ģimenē un nodrošinātu viņiem atbalstu akūtu un neatliekamu situāciju risināšanai – īslaicīgai pajumtei, medicīniskai palīdzībai un ekspertīžu apmaksai, ēdienam, transportam, mentoram, kurš cietušajiem sniedz palīdzību situācijas risināšanā u.c.

Labdarības akciju rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv. Pirmo reizi projekta satura partneris ir Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica", kas vardarbības tēmu padziļināti pēta kopš 2019. gada.

KONTEKSTS

Sešu gadu laikā labdarības maratonā “Dod pieci!” saziedoti kopumā 1,3 miljoni eiro. Katru gadu šī akcija aktualizē kādu Latvijas sabiedrībā nozīmīgu tēmu. Šogad ziedojumi tiek novirzīti atbalstam cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Iepriekšējos gados ziedots senioriem, speciālo asistentu nodrošināšanai bērniem ar īpašām vajadzībām, atbalstam ar vēzi slimajiem pacientiem, bērniem, kas palikuši bez vecākiem, jaunajiem vecākiem un neārstējami slimiem cilvēkiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti