Rīta Panorāma

Intervija ar Dagniju Vanagu

Rīta Panorāma

Dzintaru koncertzālē majestātisko Hendeļa "Mesiju" pirmo reizi izpildīs soliste Inga Kalna

Labdarības akcijā "Nāc līdzās ziemassvētkos!"

Labdarības koncerts «Nāc līdzās Ziemassvētkos!» šogad - Torņakalna baznīcā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 5 mēnešiem.

Ar koncertu Torņakalna baznīcā noslēgsies šī gada labdarības akcijas "Nāc līdzās Ziemassvētkos!". Koncertam dots nosaukums “Zem sargenģeļa spārna”, un tajā uzstāsies talantīgi bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām kopā ar Latvijas skatuves māksliniekiem. Kopskaitā koncerta skatītājus priecēs aptuveni 100 bērni un jaunieši no visas Latvijas. 

''Labdarības akcija "Nāc līdzās Ziemassvētkos!" šogad pēc ilgāka laika atkal notiek baznīcā. Jo baznīca ir vieta, kur noteikti mīt enģeļi. Tā mēs domājam, un zīmējam eņģeļiem spārnus, jo iedomājamies viņus lidojam. Patiesībā neviens tā īsti nezina, kāds izskatās eņģelis, kā viņš pārvietojas laikā un telpā. Bet mēs ticam, ka katram ir savs sargeņģelis un viņam ir beznosacījumu mīlestība pret tevi, un tā ir lielāka par visu citu uz šīs zemes. Tavs sargeņģelis dod tev pārliecību, ka esi drošībā un viņš tev vienmēr ir padomdevējs”, stāsta "Nāc līdzās Ziemassvētkos!" idejas autore Sarma Freiberga.

"Nāc līdzās!" 2019.gada komanda
"Nāc līdzās!" 2019.gada komanda

Koncertam sagatavojušies bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām no Rīgas, Liepājas, Daugavpils, Kuldīgas, Aizputes, Valmieras, Balviem, Dobeles, Līvāniem.  Šogad ar viņiem kopā vienotā priekšnesumā uzstāsies 18 dziedātāji. Jau vairākus gadus "Nāc līdzās!" jaunos talantus atbalsta Latvijas Nacionālās operas un baleta soliste Ilona Bagele, dziedātāji Andris Ērglis, Rūta Dūduma, Marija Naumova, Goran Gora, Juris Vizbulis, Jānis Ķirsis, pianiste Agnese Egliņa un mūziķis Kaspars Zemītis. Pirmoreiz ar laureātiem kopā būs operdziedātājas Marlēna Keina un Laura Teivāne, solisti Aija Vītoliņa, Katrina Dimanta, Atis Zviedris, Miks Dukurs, Madara Dzintara, ritma grupa "Perpetuum Ritmico", Emīls Kivlenieks, ērģelniece Larisa Carjkova.

"Nāc līdzās Ziemassvētkos!" orķestrī apvienojušies 10 mūziķi. Starp viņiem arī Raimonds un Oskars Petrauski.

Visus dziedošos un  muzicējošos māksliniekus savās muzikālajās instrumentācijās apvieno koncerta muzikālais vadītājs – talantīgais komponists Rihards Zaļupe.

"Nāc līdzās Ziemassvētkos" 2019 mēģinājums
"Nāc līdzās Ziemassvētkos" 2019 mēģinājums

Darbs pie šī koncerta gatavošanas sākās jau jūnijā, kad kopā ar producenti Sarmu Freibergu tika meklēti piemēroti skaņdarbi bērniem un jauniešiem – "Nāc līdzās!" festivāla laureātiem. Tad nedēļas darbs pie skaņdarbiem augusta radošajā nometnē, vēlāk individuālais mājasdarbs.

""Nāc līdzās Ziemassvētkos!" nav parasts koncerts, bet ar īpašu pievienoto vērtību. Tas ir viens no spilgtākajiem notikumiem Latvijā, kas parāda bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām talantus un spējas, viņu spēju integrēties sabiedrībā, tam kā instrumentu izmantojot skatuves mākslu," saka Freiberga. 

Koncerts notiks svētdien, 15.decembrī, plkst. 19.00 Torņakalna baznīcā.     

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti