Dienas ziņas

Uzmanību – vilciens!

Dienas ziņas

Stradiņiem – Eiropas Insulta organizācijas sertifikāts

Personīga uzrunāšana vakcinēties attaisnojas

Kuldīgas novadā no uzrunātajiem gandrīz 200 senioru piekrituši vakcinēties pret Covid-19

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Kuldīgas novadā senioru personīga uzrunāšana vakcinēties pret Covid-19 ir attaisnojusies – gandrīz 200 uzrunātie, pārsvarā seniori, piekrituši potēties. Ceturtdien Kuldīgā notika pirmā individuāli uzrunāto cilvēku vakcinēšanas diena.  

Individuāli vai ar pašvaldības organizētu transportu – tā seniori jau rīta agrumā devās uz vakcinācijas punktu Kuldīgas vieglatlētikas manēžā. Sadarbībā ar "Veselības centru 4" tas uz vienu dienu ierīkots tieši senioriem. Kuldīgas novadā pašlaik saslimstība ar Covid-19 ir ļoti augsta. Pēc Slimību profilakses un kontroles centra datiem pēdējās 14 dienās Kuldīgas novadā infekcija konstatēta 653 cilvēkiem. Tas ir otrais augstākais rādītājs Kurzemē aiz Liepājas. Vecuma posmā no 60 gadiem pilnībā pret vīrusu novadā vakcinējušies aptuveni 55%. Tāpēc Kuldīgas novads atsaucās Veselības ministrijas un Vakcinācijas biroja aicinājumam katru senioru uzrunāt individuāli. Tiem 3000 pensionāriem, kuri Covid-19 poti nav saņēmuši, zvanīja ģimenes ārstu Covid-19 laika palīgi – kultūras darbinieki un muzeju speciālisti.

"Visas pagasta pārvaldes un pilsēta, bibliotēkas, muzejs, senioru apvienība ir iesaistīti šai darbā, aptuveni 50 cilvēki, kas ikdienā veic apzvanīšanu un aicināšanu. Šodien jau 180 cilvēki dažādās vecuma grupās, pārsvarā seniori tiks vakcinēti," pastāstīja Kuldīgas novada pašvaldības izpilddirektores vietniece Agnese Buka.

Daži no uzrunātajiem cilvēkiem neslēpa, ka ir uztraukušies, bet personīgi saņemtais zvans palīdzējis pieņemt lēmumu.

"Noteikti, ka tas ir svarīgi, vismaz tāda drošības sajūta. Arī dzirdot no pārslimojušajiem draugiem un kolēģiem, kādas sekas, tas izraisa pārdomas," sacīja kuldīdzniece Vija Kauķe.

"Pagājušajā nedēļā arī mazdēls sapotējās. Viņam 14 gadi. Dabūja otro poti. Nav variantu. Vīruss nāk, tūkstošiem slimo katru dienu," teica Ivars Kuntdrāts no Gudenieku pagasta.

"Es negaidīju, ka tik traki būs. Vasarā varēja bez kādām rindām. Es domāju, es vecs cilvēks, nekur neeju, būs jau labi. Bet tagad tiešām traks stāvoklis," uzsvēra kuldīdzniece Lūcija Balode.

Kad pašvaldības darbinieki, individuāli uzrunājot cilvēkus, bija izveidojuši sarakstu ar tiem senioriem, kuri piekrita vakcīnai, tas nonāca pie administratorēm, kuras otrreiz katram pārzvanīja, lai vienotos par laiku. Bet arī tad cilvēkiem bija daudz jautājumu. Bijuši arī tādi, kas tomēr atteicās vakcinēties. Taču bijuši arī tādi, kuri no rīta izdomājuši, ka tomēr grib potēties.

Cilvēki varēja izvēlēties "Janssen" vai "Moderna" vakcīnu. 

"Masu medijos un sociālajos tīklos tik dažāda, tik pretrunīga informācija, ka cilvēkiem ir šaubas, kādu vakcīnu izvēlēties, jautājumi arī specifiski ar savām veselības problēmām," norādīja "Veselības centra 4" Vakcinācijas dienesta vadītāja asistents Normunds Balmanis.

Pašlaik pašvaldībā strādā arī pie tā, kā vakcinēt tos seniorus, kas izteikuši vēlmi to darīt, bet netiek ārā no mājām. Šī nav vienīgā reize novadā, kad vakcinēšana tiks organizēta tieši senioriem. Jau 3. novembrī tāda diena būs Skrundā.

Kuldīgas vieglatlētikas manēžā darbojas arī Kuldīgas slimnīcas vakcinācijas kabinets ar iepriekšēju pierakstu, bet līdz novembra beigām manēžā katru sestdienu būs izbraukuma vakcinācija bez iepriekšēja pieraksta. 

KONTEKSTS:

Vakcinācijas tempiem pret Covid-19 turpinot pamazām pieaugt, līdz šim Latvijā vismaz vienu poti saņēmuši jau 58,6% iedzīvotāju. Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" un "Johnson&Johnson" jeb "Janssen", taču "AstraZeneca" vakcīnu zemā pieprasījuma dēļ Latvijā faktiski vairs nelieto.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti