Krievija «melnajā sarakstā» iekļauj vairākus Saeimas deputātus; kopumā gandrīz 30 cilvēkus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 11 mēnešiem.

Krievijas Ārlietu ministrija iesniegusi Latvijas vēstniecībai Maskavā gandrīz 30 Latvijas pilsoņu sarakstu, kuriem noteikts iebraukšanas liegums Krievijas Federācijā, informēja Latvijas Ārlietu ministrijā.

Šāda saraksta iesniegšana esot Krievijas Ārlietu ministrijas reakcija uz šī gada 8. februārī Saeimas pieņemto lēmumu "Par aicinājumu noteikt sankcijas Sergeja Magņitska lietā iesaistītajām personām". Pieņemot lēmumu ar 60 balsīm par, Saeima norādīja, ka Krievijas varas iestādes nav veikušas rūpīgu, neatkarīgu un objektīvu izmeklēšanu par advokāta Sergeja Magņitska aizturēšanas, spīdzināšanas un nāves apstākļiem. 

Latvijas Ārlietu ministrija nav pārsteigta par šāda saraksta iesniegšanu un uzskata, ka šāds solis nav vērsts uz divpusējo attiecību uzlabošanu. 

Ministrija sarakstu nepubliskoja, bet no ierakstiem sociālajos tīklos spriežams, ka

sarakstā iekļauti vairāki Saeimas deputāti, kā arī sabiedriski politiskie aktīvisti.

Par iekļūšanu sarakstā sociālajā tīklā paziņojis tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība (NA)), uzsverot, ka iekļūšana šajā sarakstā "apliecina to, ka mūsu tieslietu politika ir vērsta pareizā virzienā". Rasnačs izteicās, ka viņam tas ir liels pagodinājums. "Ar Krieviju mani nekas nesaista, kamēr tur valda represīvi totalitārā režīma vara," skaidroja ministrs.

"Melnajā sarakstā" iekļauts arī partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Hosams Abu Meri. Viņš sociālajā tīklā "Twitter" norādīja, ka atbalsta Saeimas lēmumu noteikt sankcijas Sergeja Magņitska lietā iesaistītajiem. "Tā ir ideja, par ko stingri iestājos es un #JaunāVienotība.

Magņitska likuma pieņemšana bija tiesiskas valsts goda lieta!" pauda Abu Meri.

"Vienotības" frakcijas deputāts Andrejs Judins sociālajā tīklā "Twitter" norādīja, ka "melnajā sarakstā" iekļauts jau kārtējo reizi. Judins norādīja, ka viņam ir dalītas emocijas par šo notikumu: "no vienas puses - gandarījums par novērtējumu, no otras - rūgtums un bažas par režīmu kaimiņvalstī, kas tiesiskuma un demokrātijas stiprināšanu Latvijā uzskata par savu nacionālo apdraudējumu".

Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV) sociālajā tīklā "instagram" ievietoja bildi ar uzrakstu ""Persona Non-Grata", kuras aprakstā norādījis, ka no "vakardienas esmu oficiāli iekļauts Krievijas Federācijas melnajā sarakstā". Kaimiņš norādīja, ka viņa ieskatā šis ir politisks lēmums.

Arī Saeimas deputāts Jānis Dombrava (NA) publiski paziņojis, ka savas politiskās darbības dēļ viņš ir iekļauts Krievijas "melnajā sarakstā".

Publicists Pauls Raudseps par savu iekļaušanu melnajā sarakstā paziņoja sociālajā tīklā "Twitter", kurā norādīja, ka tikko ir uzzinājis par savu iekļaušanu šajā sarakstā.

Sarakstā ir iekļauti arī Saeimas deputāti Ojārs Ēriks Kalniņš ("Vienotība"), Inese Lībiņa-Egnere ("Vienotības"), kā arī nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK priekšsēdētāja vietnieks Gaidis Bērziņš.

KONTEKSTS:

Šī gada 8. februāra lēmumā Saeima aicināja Ministru kabinetu rīkoties, lai liegtu Latvijas teritorijā ieceļot 49 personām no Krievijas, iekļaujot tās Latvijai nevēlamo personu sarakstā. Šogad 22. februārī ārlietu ministrs pieņēma lēmumu par Saeimas lēmumā norādīto personu pasludināšanu par nevēlamu.

Magņitskis nomira 2009.gada novembrī pēc 358 pirmstiesas aizturēšanas izolatorā pavadītām dienām. Viņu arestēja pēc tam, kad advokāts bija apsūdzējis vairākas Krievijas amatpersonas liela mēroga korupcijā un Krievijas budžeta izlaupīšanā. Magņitskim tika liegta pienācīga medicīniskā aprūpe, un viņš nomira astoņas dienas pirms termiņa, kad viņu būtu bijis jāatbrīvo vai jātiesā.

Tiek uzskatīts, ka šīs personas atriebjoties organizējušas jurista kriminālvajāšanu, par šīs naudas izsaimniekošanu apsūdzot pašu Magņitski.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti