Panorāma

Ukrainā notiek pašvaldību vēlēšanas

Panorāma

Valdība stiprinās bērnu aizsardzību

Smagā automašīna uzbrauc velosipēdistiem

Kravas auto ietriecoties riteņbraucēju grupā, cieš vismaz desmit pusaudži

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 6 mēnešiem.

Pirmdien, 26.oktobrī, pirms pusdienlaika uz Vidzemes šosejas Garkalnē kāda kravas automašīna „DAF” sadūrusies ar vieglo automašīnu "Volkswagen", kas pēc sadursmes ietriekusies vairākos velosipēdistos - aptuveni desmit bērnos, kas bija devušies treniņa braucienā. Viens cietušais - 12 gadus vecs pusaudzis - ir smagā stāvoklī.

Avārija notikusi, kravas automašīnai uztriecoties velosipēdistus pavadošajam transportam, kā rezultātā vieglā automašīna ielidoja audzēkņu grupā, kurā brauca 12 bērni. Auto skāris vairāk nekā desmit velobraucējus, kuri ir vecumā no 11 līdz 16 gadiem. Jaunieši avārijas brīdī pārvietojās pa šosejas malu ar ātrumu aptuveni 30 kilometru stundā.

 

Seši cietušie nogādāti slimnīcās

Kopumā mediķi apskatījuši 13 cilvēkus, no kuriem seši cietušie – četri nepilngadīgie un divi pieugušie - ar smagām un vidēji smagām traumām nogādāti slimnīcā. Pārējie avārijā iesaistītie guva sasitumus un nobrāzumus un notikuma vietā atdoti vecāku aprūpē.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Inga Vītola par avāriju ar velobraucējiem
00:00 / 01:12
Lejuplādēt

Cietušie ir Rīgas Riteņbraukšanas skolas jaunie sportisti, tajā skaitā spējīgi jauniešu vecuma braucēji. 

Vissmagāk cietis jaunākais riteņbraucējs, kurš braucis aiz pavadošās automašīnas. Ārsti cīnās par velobraucēja dzīvību.

Rīgas Riteņbraukšanas skolas  direktora vietnieks Pēteris Griķītis LTV pastāstīja, ka vissmagāk cietušais pusaudzis avārijas laikā parauts zem kravas automašīnas.

Rīgas Riteņbraukšanas skolas direktora vietnieks Pēteris Griķītis
00:00 / 00:34
Lejuplādēt

 

Griķītis "Pēcpusdienai" atzina, ka pēc plkst. 16 jaunietis slimnīcā aizvien nav nācis pie samaņas.

Smagā, bet stabilā stāvoklī slimnīcā ārstējas vēl divi bērni. Pārējie četri hospitalizētie guvuši vieglas politraumas un jau pirmdien varēs doties mājās.

Par smagāk cietušo jaunāko velosipēdistu, kas vēl nav nācis pie samaņas, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas virsārsts Vilnis Grīnbergs Latvijas Radio Ziņu dienestam izteicās lakoniski. „Vienā teikumā – viņa stāvoklis ir ļoti grūts. Viņam vairāki ķirurgi ir veikuši operāciju. Viņš prasa nopietnu, intensīvu terapiju,” teica Grīnbergs.

LTV "Panorāma" Grīnbergs norādīja, ka vēl diviem jauniešiem būs vajadzīga ilgstoša palīdzība, tomēr viņi atgūsies. "Es domāju, ka būs labi un nekas nebūs, bet bojājumi ir reāli," komentēja ārsts.

Rīgas Austrumu slimnīcas pārstāve Inguna Potetinova informēja, ka Gaiļezera slimnīcā atrodas vēl trīs Garkalnes novada avārijā cietuši jaunieši. Viņi guvuši sasitumus un brūces, turklāt viens no jauniešiem jau stacionēts specializētai tālākai ārstēšanai Traumatoloģijas klīnikā.

 

Gaišā dienas laikā uz pārredzama ceļa

Kravas auto aizķertā pavadošā automašīna iebraukusi grāvī. Jaunie velobraucēji braukuši trenera Jāņa Krišlauka pavadībā. Viņš atradies pavadošajā automašīna, kas braukusi ar ieslēgtiem speciālo gaismu signāliem oranžā krāsā.

Valsts policija arī pēcpusdienā vēl strādāja notikuma vietā, apkopojot informāciju un nostiprinot pierādījumus. Pašlaik arī tiek skaidroti iemesli, kāpēc kravas auto vadītājs – Polijas pilsonis – nepamanīja sportistu kolonu. Alkohola reibumā autovadītājs gan nav bijis, pastāstīja policijas Prevencijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Normunds Krapsis par avāriju ar velobraucējiem
00:00 / 01:23
Lejuplādēt

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis Latvijas Radio programmai "Pēcpusdiena" pēc plkst.16 vakarā apstiprināja, ka vissmagāk cietušais puisis atradies aiz sportistus pavadošās mašīnas. Brīdī, kad smagais auto aizķēris pavadošo mašīnu, jaunietis iespiests starp abiem auto. Tieši viņš bija arī pirmais, kas saņēma triecienu. Pirmdien notiek smagās mašīnas šofera nopratināšana, lai saprastu, kāpēc apdzīšana nav izdevusies. Iespējams, ka šo manevru traucēja izdarīt kāds pa kreiso joslu braucošs spēkrats.

Krapsis vēl atteicās klāstīt iespējamos avārijas cēloņus, jo policisti aizvien turpināja darbu notikuma vietā. Tomēr viņš atzina, ka ceļa segums avārijas vietā bija lielisks, redzamība - ļoti laba un bijis taisns ceļa posms. Krapsis arī vēl neņēmās izdarīt secinājumus, ka kaut kas būtu jāmaina ceļu satiksmes noteikumus.

Krapsis uzsvēra, ka sportistus pavadošā mašīna braukusi ar ieslēgtām bākugunīm.

Treneris Jānis Krišlauks, kas vadīja pavadošo auto, ir ar vairāk nekā 40 gadu darba pieredzi. Līdzīgu gadījumu piedzīvojis pirms aptuveni 25 gadiem, kad aizmugurē braucošā kravas auto šoferis aizmidzis, tomēr toreiz neviens necieta. Policija apliecina – pavadošais auto braucis ar iedegtām bākugunīm.

"Es vēl tagad nespēju attapties.. nu riktīgi tāds troksnis, un es veļos. Es vēl domāju par tiem diviem bērniem, kas man ir mašīnā. Paldies Dievam, tiem nekas (..)," stāsta pieredzējušais treneris. "Redziet, es vēl stāstīju zēniem braukšanas tehniku: skatījos, aizrādīju, skatījos pēdas kustības, [runāju] mikrofonā, bet es biju drošs.. ka zīme 70. Es droši runāju. Tā jau visu laiku spogulī skatos (..) Tam zēnam palika it kā grūtāk, un es viņu mācīju pabraukt drusku aiz mašīnas mazu gabaliņu," viņš piebilda par visvairāk cietušo puisi.

Kā skaidro Riteņbraukšanas skolā, par bērnu drošību treniņu laikā ir atbildīgs treneris. Intensīvās satiksmes Vidzemes šoseja treniņiem izvēlēta, lai sasniegtu labākus rezultātus. "Mums bieži notiek treniņi uz šito pusi, uz Siguldu. Mūsu specifika prasa kalnus un vienīgie normālie kalni, kur var braukt, ir Sigulda. Mums jau bija incidents. Šoferi sūdzējās, ka mēs par lēnu braucam, kad bija remonts. Bet Latvijas ģeogrāfiski ir tāda, kāda viņa ir - mēs neko nevaram izdarīt savādāk," norāda Griķītis.

Policija par notikušo uzsākusi kriminālprocesu. Kravas auto šoferis – aptuveni 50 gadus vecs Polijas pilsonis – pagaidām ievietots īslaicīgās aizturēšanas izolatorā. Avārijas brīdī viņš nav atradies alkohola reibumā.

Par notikušo ir sākts kriminālprocess un tiek skaidroti negadījuma apstākļi.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti