Panorāma

Partiju reitingi: KPV LV turpina krist

Panorāma

Valdība uz starta: iekšlietas

JKP uz Eiropas parlamentu dosies Kudora vadībā

Konservatīvās partijas saraksta līderis Eiroparlamenta vēlēšanās būs Kudors

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Jaunā konservatīvās partijas (JKP) Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās saraksta galvgalī būs politologs, drošības eksperts hibrīddraudu jautājumos, Austrumeiropas politikas pētījumu centra izpilddirektors Andis Kudors.

Jauno konservatīv padomes sēdē vienbalsīgi tika apstiprināts partijas Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu kandidātu saraksts un pārvēlēta partijas valde.

Otrais numurs sarakstā būs Saeimas deputāts Gatis Eglītis, trešā – Saeimas deputāte Linda Ozola, ceturtā – Ilze Zilgalve.

Tāpat sarakstā iekļauti Toms Bordāns, Dāvis Stalts, Indulis Tupesis,  Zigmārs Vestfalts, Jānis Butāns, Druvis Kleins, Santa Suhaka, Raitis Sijāts, Rolands Repša, Agnese Villere, Ieva Tikuma, Anita Svece.

Par spīti iepriekš plānotajam, deputāta kandidātu sarakstā nav kriminālvajāšanai izdotais Saeimas deputāts Juris Jurašs. Viņu partijas valde no saraksta esot izņēmusi, lai noņemtu aizdomas, ka Jurašs vēlas izvairīties no atbildības, LTV atklāja kāds partijas vadībai pietuvināts biedrs.  

JKP deputāti plāno darboties Eiropas Tautas partijas grupā, kura pašlaik ir visietekmīgākā.

Konservatīvie uzskata, ka gaidāmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās tā iegūs vairākus mandātus.

Partija cer uz pēc iespējas plašāku pārstāvniecību Eiropā. Pēc partijas līdera Jāņa Bordāna domām, tagad arī citās valstīs ir zināms, ka Latvijas valdības pamatkonstrukcija ir tapusi konservatīvo birojā un partijas domnīcās, tāpēc arī panākts, ka jaunajā valdībā neietilpst "Kremļa un oligarhu uzturēti politiskie spēki".  

Jauno konservatīvo valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns akcentēja, ka, veidojot sarakstu, apvienota pieredze, valodu zināšanas, kompetence, profesionalitāte un starptautiskā pieredze.

 “Lielākā daļa saraksta kandidātu partijā ir no pirmās tās dibināšanas dienas, taču ir arī tādi, kuri pievienojušies pavisam nesen. Viņi ar savu degsmi spēs dot pienesumu ne tikai partijai un Latvijas sabiedrībai, bet arī Eiropas Savienības dimensijām,” paziņojumā medijiem uzsvēra  Bordāns.

 Kudors vērsa uzmanību uz nepieciešamību veltīt lielāku uzmanību valsts identitātes un drošības jautājumiem Eiropas Savienības drošības kontekstā.  “Valsts drošība nav tikai militārā aizsardzība.  Pieredze un kompetence, ko esam ieguvuši, saskaroties ar Krievijas informācijas karu vairāku gadu garumā, ir devusi mums zināšanas, ko varēsim  pielietot, risinot problēmas plašākā mērogā,” paziņojuma medijiem norādīja JKP EP vēlēšanu saraksta līderis.

Jaunā konservatīvā partija, kura valdībā pārstāvēta ar trīs ministriem, var lepoties gan ar labiem rezultātiem socioloģisko aptauju reitingos, gan ar otru lielāko frakciju Saeimā. Partijas mērķis joprojām paliekot nemainīgs – demontēt oligarhu varu.

Partijas ministri neskopojās ar kritiku saviem priekšgājējiem, it īpaši no opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienības, tā, piemēram, Satiksmes ministrijā atstātais neesot medusmaize, atzina pašreizējais satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Tāpat sestdien JKP padomes sēdē tika ievēlēta jauna partijas valde, un par tās priekšsēdētāju atkārtoti pārvēlēts Jānis Bordāns. Par partijas valdes locekļiem ievēlēti Juta Strīķe, Santa Suhaka, Krišjānis Feldmans un Juris Jurašs.

 

KONTEKSTS:

Jau nākamnedēļ sāksies sarakstu iesniegšana Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

25. maijā visas Eiropas Savienības balsstiesīgie iedzīvotāji dosies pie vēlēšanu urnām, lai vēlētu jauno Eiropas Parlamentu.  No Latvijas tiks ievēlēti astoņi EP deputāti.

Kandidātu sarakstu iesniegšana EP vēlēšanām notiks no 2019. gada 6. līdz 21. martam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti