Konkurences padome slavē ieceri atvērt ceļu uzturēšanas tirgu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 9 mēnešiem.

Konkurences padomē pozitīvi vērtē Satiksmes ministrijas (SM) ieceri no nākamā gada atvērt valsts autoceļu ikdienas uzturēšanas tirgu.

SM plāns paredz, ka no 2021. gada autoceļu uzturēšana vairs nebūs Valsts akciju sabiedrībai „Latvijas Autoceļu uzturētājs” deleģēts uzdevums, bet par uzturēšanas tiesībām konkursā varēs sacensties visi ieinteresētie komersanti. Šī brīža ceļu uzturētājs plānā saskata gan riskus, gan ieguvumus, tikmēr konkurences uzraugs plānu slavē.  

Konkurences padome slavē ieceri atvērt ceļu uzturēšanas tirgu
00:00 / 05:17
Lejuplādēt

Konkurences padomes Konkurences veicināšanas nodaļas vadītājs Antis Apsītis ministrijas iniciatīvu slavē, norādot – tirgus atvēršana veicinās konkurenci, iesaistot arī privātos uzņēmējus.  

Apsītis redz, ka nākotnē valsts dalības pārtraukšana ceļu uzturēšanas uzņēmumā būtu izskatāma.

“Tas arī novērsīs to, ka valsts kapitālsabiedrībai ir priekšrocības pret privātajām kapitālsabiedrībām, kad tā bez konkursa var sniegt šos pakalpojumus. Tas nākotnē efektīvāk ļaus izmantot nepieciešamos resursus. Faktiski būtiski ir tas, lai sadalījums lotēs [apkalpojamajās zonās], kā arī iepirkumā izvirzītās prasības dotu pēc iespējas lielākam pretendentu skaitam iespēju piedalīties. Tas nodrošinātu lielāku konkurenci un arī zemāku cenu. Es pieņemu, ka nākotnē arī varētu vērtēt, cik ļoti valstij nepieciešams saglabāt šo līdzdalību šajā kapitālsabiedrībā,” norādīja Konkurences padomes pārstāvis.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits Latvijas Radio skaidroja – ja plāns gūs valdības atbalstu, tad “Latvijas Valsts ceļi” izstrādās iepirkumu, lai jau ar nākamā gada rudeni jaunie apsaimniekotāji varētu sākt darbu.

 KONTEKSTS:

No nākamā gada sākuma autoceļu ikdienas uzturēšanas tirgu varētu atvērt. Tas ļautu visiem ieinteresētajiem komersantiem piedalīties konkursā un iegūt tiesības kādā no plānotajām vismaz 16 zonām veikt autoceļu uzturēšanu.  

Šobrīd autoceļu uzturēšana ir deleģēta Valsts akciju sabiedrībai „Latvijas Autoceļu uzturētājs”. Tās valdes priekšsēdētājs Raitis Nešpors izprot Satiksmes ministrijas vēlmi tirgu atvērt un atgādina, ka jau vēsturiski vairākkārt mainīts modelis, kādā tiek noskaidroti autoceļu uzturētāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti