Koncertā godina piecus aktīvākos asinsdonorus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 4 mēnešiem.

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) sadarbībā ar biedrību "Latvijas Sarkanais krusts" (LSK) sestdien, 26. janvārī, īpašā koncertā apbalvoja piecus donorus, kuri asinis vai asins komponentus mūža laikā ziedojuši vairāk nekā 70 reižu, informē VADC preses sekretārs Jānis Vecvagars.

Apbalvojumu "Goda donors" saņēma donors Oskars Svars no Skrundas (asinis ziedojis vairāk nekā 100 reizes), Gunita Greizāne no Smiltenes (asinis ziedojusi 75 reizes), Aivars Čipāns (asinis ziedojis 175 reizes), VADC Donoru nodaļas vadītāja Tamāra Kļaveniece (asinis ziedojusi 100 reizes) un Igors Soboļevs no Rīgas (asinis un asins komponentus ziedojis 105 reizes).

Bezatlīdzības asins donori īpašā koncertā tikās piekto gadu pēc kārtas. Koncerta mērķis ir izteikt pateicību, godināt visaktīvākos donorus un aicināt palīdzēt arī turpmāk, gan ziedojot asinis, gan organizējot izbraukumus un Donoru dienas.

Koncertā uzstājās grupa "Franco Franco", "Very Cool People" un "Sudden Lights". 

Pērn Latvijā 31245 unikālie asinis donori asinis ziedojuši 52 001 reizi, kas ir par 2297 reizēm vairāk nekā gadu pirms tam. 6675 donori asinis ziedojuši pirmo reizi, pirmreizējā donora vidējais vecums ir 29,8 gadi. Vairāk nekā puse, 53,47%, no kopējā donoru skaita ir sievietes, bet 46,53% vīrieši, piebilda Vecvagars.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti