Komandieris: Zemessargu skaits turpina palielināties un šogad ir rekordliels

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Zemessargu skaits katru gadu palielinās un šogad ir sasniedzis rekordu, intervijā Latvijas Radio pirms Lāčplēša dienas sacīja Zemessardzes (ZS) komandieris brigādes ģenerālis Ainārs Ozoliņš.

Komandieris: Zemessargu skaits turpina palielināties un šogad ir rekordliels
00:00 / 08:38
Lejuplādēt

Stāšanās ZS nav tikai modes lieta, un galvenais iemesls, kādēļ cilvēki vēlas iestāties un iziet apmācības, ir patriotisms. Zemessargu skaits katru gadu pieaug - 2016. gadā tie bija astoņi tūkstoši cilvēku, bet šogad - jau nedaudz vairāk par 8,2 tūkstošiem, no kuriem 17% ir sievietes.

"Mums ir jauns ekipējums, jauna materiāltehniskā bāze, esam ieguvuši jaunas mācību vietas. Interese un apmācību kvalitāte piesaista jaunos zemessargus. Arī pēc apmācībām zemessargi ir ļoti, ļoti aktīvi," teica Ozoliņš. Aptuveni trešā daļa zemessargu ir gados jauni. Ozoliņš norādīja, ka tādējādi ZS šobrīd ir ne tikai augsti motivēta, bet arī jauna vecuma ziņā.

Komandieris uzsvēra, ka ZS dienesta prasības daudz neatšķiras no profesionālā dienesta, bet, ja kāds no zemessargiem fiziski nav tik labi sagatavots, ar viņu notiekot individuāls darbs.

"Katram lojālam Latvijas pilsonim ir vieta Zemessardzē. Mēs katram atradīsim savu amatu un uzdevumu, kuru viņš var pildīt. Mēs vairāk orientējamies uz to, ka gatavosim viņu ilgstošā laikā. Izglītojam gan fiziski, gan morāli, sagatavojot valsts aizsardzībai. Vai sākumā viņam ir zemāks, vai augstāks līmenis, tomēr [apmācību] beigās tas ir vienāds ar profesionālā dienesta karavīru," teica Ozoliņš.

Vaicāts par iespēju, ka ZS varētu iestāties kādi valstij nelojāli cilvēki, komandieris norādīja, ka kandidātus pārbauda drošības dienests. "Mēs izvairāmies no tādiem riskiem, ka struktūrā iekļūst nelojāli vai tādi cilvēki, kas grib nodarīt pāri. Ir bijuši tādi gadījumi, kad mēs saņemam signālus, ka šādu cilvēku nevar uzņemt," skaidroja Ozoliņš. Gadā kādi pieci desmit cilvēki ZS netiek uzņemti šādu iemeslu dēļ.

Komandieris intervijā arī pastāstīja, ka līdz 2027. gadam plāno panākt Zemessardzē dienošo skaitu 12 tūkstošu cilvēu apmērā. "Ir daudz darāmā. Viens no uz devumiem, kas vēl ir priekšā, -  apmācīt speciālistus pretgaisa aizsardzības jomā. Mums nāk jauna tehnika un atbalsta ieroči. Apmēram 90% personālsastāva ir jaunākais ekipējums, un zemessargs daudz neatšķiras no profesionālā dienesta karavīra. Plānveidīgā modernizācija piepildās un savu uzdevumu būsim veikuši," norādīja Ozoliņš. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti