Panorāma

Valdība pagarina ārkārtējo situāciju Baltkrievijas pierobežā

Panorāma

Panorāma

Partijas panāk vienošanos par sadarbības memorandu

Koalīcijas tapšanā vienojas par jaunas ministrijas izveidi; rīt parakstīs sadarbības memorandu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Turpinot 14. Saeimas koalīcijas veidošanu, partiju apvienības "Jaunā Vienotība", "Apvienotais saraksts" un Nacionālā apvienība plāno šonedēļ parakstīt sadarbības memorandu. Politiķiem izdevies vienoties par jaunas ministrijas izveidi, par kuras atbildības tvērumu vēl spriedīs.

ĪSUMĀ:

  • Iespējamie koalīcijas partneri vienojušies par sadarbības memorandu.
  • Memorandu partijas plāno parakstīt ceturtdien.
  • Vienoties izdevies arī par jaunu Enerģētikas un klimata ministriju.

Nākamie koalīcijas partneri pielikuši punktu sarunām par sadarbības memorandu, kurās līdz šim lielākās domstarpības radīja Apvienotā saraksta iebildumi pret jaunas ministrijas izveidi. Panākta vienošanās, ka valdībā būs Klimata un enerģētikas ministrija, atsakoties no sākotnējā nodoma tai pievienot arī ar vidi saistītus jautājumus.

"Šeit nebija nekāds tirgus, šeit bija runa par principiem un to salāgošanu," sacīja "Apvienotā saraksta" pārstāvis Uldis Pīlēns.

"Tā bija ļoti laba doma – nosēsties visiem pie viena galda. Tad arī vienošanos izdevās ātri panākt," sacīja Nacionālās apvienības valdes loceklis Jānis Dombrava.

Valdības deklarācijas izstrādes gaitā

vēl tiks precizēts jaunās ministrijas nosaukums, atbildība un tas, no kādiem esošo ministriju departamentiem to varētu veidot.

Zināms arī, ka jaunā ministrija būs "Jaunās Vienotības" pārziņā. "Trīs politiskie spēki esam gatavi strādāt ne tikai kā individuāli spēki, bet likt kopā spēkus, lai runātu par kopīgo. Sarunu ceļš bija interesants, jo bija jāsaliek kopā trīs spēku individuālas domas. Svarīgi, ka pavadījām laiku, lai panāktu līdzīgu izpratni, kas atvieglos reālo darbu," sacīja "Jaunās Vienotības" līderis Krišjānis Kariņš.

"Jaunās Vienotības" līderis Krišjānis Kariņš
00:00 / 00:34
Lejuplādēt

Pēc memoranda parakstīšanas premjers piedāvās partijām atbildības jomas un sāksies darbs pie valdības deklarācijas rakstīšanas. 

"Tad redzēsim, cik daudz diskusiju par šo būs," sacīja "Jaunās Vienotības" valdes loceklis Edgars Rinkēvičs, paužot cerību, ka jaunā valdība būs izveidota īsi pirms vai pēc valsts svētkiem.

Viņš arī prognozēja, ka detalizētas sarunas par darbiem būs sarežģītas. "Es gribētu cerēt – jo vairāk strīdu pirms valdības izveidošanas, rakstot deklarāciju, kur visi saprot, ar ko ir domāts konkrētais ieraksts, jo lielāka iespēja valdībai strādāt efektīvi un ilgi," piebilda politiķis.

Pēc neoficiālas vienošanās, "Jaunajai vienotībai" nākamajā valdībā līdz ar premjeru varētu būt septiņi amati, "Apvienotajam sarakstam" - četri ministri un Saeimas priekšsēdētāja amats, bet Nacionālajai apvienībai -  četri ministru amati.

KONTEKSTS:

Jaunās valdības sadarbības memorandā, kuru parakstīt "Jaunā Vienotība" (JV) piedāvājusi "Apvienotajam sarakstam" (AS) un Nacionālajai apvienībai (NA), ir iekļauts punkts, kas paredz jaunas Enerģētikas, klimata un vides ministrijas izveidi. 

Izskanēja iecere veidot Enerģētikas, klimata un vides ministriju ir palicis vienīgais jautājums, par kuru sākotnēji bijušas domstarpības "Jaunajai Vienotībai" un "Apvienotajam sarakstam". Visu triju potenciālo koalīcijas partneru starpā jaunās ministrijas izveidi tika plānots apspriest trešdien, 2.novembrī.

14. Saeimas vēlēšanas notika 1. oktobrī, un parlamentā kopumā tika ievēlēti septiņi politiskie spēki: JV, Zaļo un Zemnieku savienība, AS, NA, "Stabilitātei!", "Latvija pirmajā vietā" un "Progresīvie".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti