Dienas ziņas

Vāc līdzekļus kaujas dronam Ukrainai

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ierobežos uzturēšanās atļauju saņemšanu Krievijas pilsoņiem

Koalīcija vienojas Krievijas pilsoņiem termiņuzturēšanās atļaujas atjaunot vien retos gadījumos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Koalīcija otrdien vienojās, ka Krievijas pilsoņiem termiņuzturēšanās atļaujas atjaunos vien retos gadījumos. 

Tuvākajās nedēļās valdība varētu skatīt jautājumu par to, kā mainīt principus, pēc kādiem Krievijas pilsoņiem Latvijā atjauno līdz šim izsniegtās termiņuzturēšanās atļaujas. Koalīcija otrdien vienojusies, ka tās atjaunos vien retos gadījumos, skaidroja premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība").

Koalīcija vienojas reformēt uzturēšanās atļauju saņemšanu Krievijas pilsoņiem
00:00 / 03:19
Lejuplādēt

"Šodien koalīcijas partijas diskutēja šo jautājumu. Visiem ir ļoti līdzīgas domas. Mēs virzāmies uz to, ka termiņuzturēšanās atļaujas Krievijas pilsoņiem pamatā netiks atjaunotas. Tas būs iespējams tikai kaut kādos ļoti retos izņēmuma gadījumos," sacīja Kariņš.

Iekšlietu ministrs Kristaps Eklons ("Attīstībai/Par!") nosauca izņēmuma gadījumus: "Mācīšanās studentiem, laulāto atkalapvienošanās. Vēl pāris pozīcijas, kuras var pieminēt, un, protams, humānu apstākļu dēļ. Tie ir tie gadījumi, kad mēs pagarināsim vai piešķirsim jaunu termiņuzturēšanās atļauju."

Jau iepriekš minēts, ka atļaujas neatņems Latvijas pilsoņu laulātajiem. Tomēr Kariņš norādīja, ka arī viņiem, tāpat kā visiem atļauju saņēmējiem,

vajadzēs sekmīgi nokārtot valsts valodas eksāmenu.

Tāpat uzturēšanās atļaujas varēs saņemt Kremļa opozicionāri, kam politiskās darbības dēļ dzimtenē draud vajāšana.

Koalīcijas partneri šādu ieceri pilnībā atbalsta un aicina pat ieviest vēl stingrākus mērus un izvērtēt jau izsniegtās atļaujas.

"Vajadzētu uztaisīt auditu pilnīgi visiem termiņuzturēšanās atļauju darījumiem, kad tās izsniegtas kādiem investoriem. Un gadījumos, kad atļaujas saņēmējs nespēj pierādīt savu līdzekļu legālo izcelsmi, tad ir Nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas (AML) direktīva, uz kuras pamata gan anulējama termiņuzturēšanās atļauja, gan konfiscējams īpašums vai finanšu līdzekļi," izteicās Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols (Nacionālā apvienība).

"Milzīgs daudzums ir uzturēšanās atļauju; gan to, gan pilsonības [piešķiršanā] konstatēti gadījumi, ka bijušas nelikumīgi izsniegtas. Pat krimināli gadījumi bijuši. Mēs varam atcerēties Avena gadījumu," komentēja tieslietu ministrs Jānis Bordāns ("Konservatīvie").

Pašlaik aktīvas termiņuzturēšanās atļaujas Latvijā ir vairāk nekā 9000 Krievijas pilsoņu. Savukārt pastāvīgās uzturēšanās atļaujas ir vairāk nekā 37 000. Lielais pastāvīgo uzturēšanās atļauju skaits skaidrojams ar to, ka tie ir bijušie Latvijas nepilsoņi, kas, dzīvojot Latvijā, izvēlējušies saņemt Krievijas pilsonību.

Iekšlietu ministrs rosinājis pastāvīgo atļauju izsniegšanu padarīt stingrāku. Viņš norādīja: "Turpmāk ja kāds vēlēsies saņemt pastāvīgo uzturēšanās atļauju, tad būs jānokārto valodas eksāmens."

PMLP mājaslapā atrodamā informācija gan liecina, ka pastāvīgās uzturēšanās atļaujas iegūšanai ir jāiesniedz apliecinājums valsts valodas prasmei A2 vai augstākā līmenī.

Kopš Krievijas izvērstā kara sākuma ir anulētas gandrīz 1000 uzturēšanās atļaujas Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem. Tāpat Latvija vairs faktiski neizsniedz vīzas Krievijas pilsoņiem un šobrīd kopā ar Igauniju strādā pie regulējuma, lai abās valstīs vairs nevarētu iebraukt arī Krievijas pilsoņi ar Šengenas vīzām.  

KONTEKSTS:

Aprīlī Saeima pieņēma grozījumus Imigrācijas likumā, kas paredz apturēt pirmreizējās termiņuzturēšanās atļaujas Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem.

Kopš 9. aprīļa līdz jūlija vidum pieņemti 482 lēmumi atteikt piešķirt uzturēšanās tiesības Krievijas pilsoņiem un 106 lēmumi - Baltkrievijas pilsoņiem, Radio informēja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē. Jāņem vērā, ka ne visi atteikuma gadījumi ir saistīti ar aprīlī pieņemtajiem grozījumiem likumā. Savukārt kopš Krievijas uzsāktā kara sākuma - anulētas gandrīz 1000 uzturēšanās atļaujas Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem, tai skaitā anulētas 114 atļaujas, balstoties uz drošības iestāžu atzinumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti