KNAB būs jāmaksā bijušajai darbiniecei Draveniecei 8375 eiro kompensācija un atlaišanas pabalsts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 11 mēnešiem.

Augstākā tiesa pielikusi punktu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) bijušās nodaļas vadītājas Ilzes Dravenieces tiesvedībai prasībā pret viņas bijušo darbavietu, līdz ar to KNAB tagad būs jāizmaksā Draveniecei 8375 eiro kompensācija un atlaišanas pabalsts, noskaidroja aģentūra LETA.

Pagājušajā gadā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa daļēji apmierināja Dravenieces prasību, proti, tiesa nolēma no biroja par labu bijušajai amatpersonai izmaksāt neizmaksāto darba samaksu, atvaļinājuma kompensāciju, atlaišanas pabalstu un ar lietas vešanu saistītos izdevumus. Kopumā tiesa nolēma, ka KNAB viņai jāmaksā 37 369 eiro.

Tiesa gan noraidīja Dravenieces prasību pret KNAB par darba devēja uzteikuma atzīšanu par spēkā neesošu, atšķirīgas attieksmes pārkāpumu un morālā kaitējuma kompensācijas piedziņu.

Tāpat tiesa izbeidza tiesvedību KNAB pretprasībā pret Dravenieci par darba tiesisko attiecību izbeigšanu.

Abas puses iesniedza apelācijas sūdzību.

Rīgas apgabaltiesas nolēma, ka KNAB jāmaksā bijušajai amatpersonai tikai atvaļinājuma kompensācija un atlaišanas pabalsts kopumā 8375 eiro apmērā. Tiesa gan nolēma, ka KNAB Draveniecei jāmaksā ar lietas vešanu saistīti izdevumi 1750 eiro apmērā. Savukārt Draveniecei jāmaksā KNAB 1174 eiro lieli tiesas izdevumi. Tāpat apelācijas instances tiesa nolēma, ka KNAB arī jāmaksā valsts labā 560 eiro liela valsts nodeva.

Draveniece iesniedza kasācijas sūdzību, taču tagad Augstākā tiesa atteikusies ierosināt kasācijas tiesvedību.

Laikā, kad KNAB vadīja Jaroslavs Streļčenoks, Draveniece 2013.gada septembrī tika atbrīvota no Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājas amata. Nodaļas ar šādu nosaukumu patlaban vairs nav. Viņa bija viena no bijušajām KNAB amatpersonām, kas tiesājās par Streļčenoka laikā pieņemtajiem KNAB lēmumiem.

Streļčenoks KNAB vadīja no 2011. līdz 2016.gadam. Nākamais KNAB vadītājs Jēkabs Straume, kurš biroju vada aizvien, amatā tika apstiprināts 2017.gada vasarā.

Valsts kontrole iepriekš paziņojusi, ka KNAB ir jāizsver potenciālie izdevumi, lemjot par izlīguma slēgšanu vai tiesvedības turpināšanu ar bijušajām KNAB amatpersonām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti