KNAB atbrīvo četrus vadošus darbiniekus, kas kritizējuši biroja vadītāju Streļčenoku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks izdevis rīkojumu ar augusta vidu atbrīvot četrus vadošus biroja darbiniekus. Viņu vidū ir Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītājs Juris Jurašs, kas ir viens no skaļākajiem Streļčenoka kritiķiem.

Streļčenoka parakstītais rīkojums, kuru Jurašs saņēmis otrdien, paredz, ka ar 15.augustu tiks izbeigtas dienesta tiesiskās attiecības ar Jurašu. Rīkojumā norādīts, ka Juraša profesionālā kvalifikācija un pieredze neatbilst nevienam no reorganizācijas rezultātā izveidotajiem amatiem un vakantajiem amatiem KNAB. Šāds rīkojums izdots saistībā ar birojā nesen veikto reorganizāciju.

Jurašs, kurš ir viens no asākajiem Streļčenoka kritiķiem, strādāja KNAB no 2003.gada, bet no 2005.gada maija vada Operatīvo izstrāžu nodaļu.

Jurašs aģentūrai LETA teica, ka šāds Streļčenoka lēmums bija pietiekami prognozējams, taču viņš ir apņēmības pilns šādu rīkojumu apstrīdēt tiesā.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā skaidroja, ka Jurašs un vēl trīs darbinieki tiek atlaisti pēc reorganizācijas - izrādījies, ka četru strādājošo kvalifikācija jaunizveidotajiem biroja amatiem nav atbilstoša.

Latvijas Radio rīcībā esošā informācija liecina, ka tāpat sagatavoti rīkojumi par Juraša vietnieka Mārtiņa Lodes un Izmeklēšanas nodaļas vadītājas Lienītes Šikores atbrīvošanu.

Birojā otrdienas vakarā LTV "Panorāmai" apliecināja, ka četriem darbiniekiem uzteikts darbs, jo viņi neatbilst profesionālajiem kritērijiem, vēl 16 darbiniekiem piedāvāti līdzvērtīgi amati.   

Biroja amatpersonu un darbinieku arodbiedrība Streļčenoka rīkojumus atbrīvot Jurašu un kārtējo reizi arī kādreizējo biroja priekšnieka vietnieci Jutu Strīķi dēvē par prettiesiskiem.

Arodbiedrības valdes loceklis Juris Pujāts sacīja, ka, arodbiedrība ieskatā, tādā veidā Streļčenoks turpina apkarot nevis korupciju, bet biroja darbiniekus.

Tāda veidā KNAB šefs nodara kaitējumu ne tikai arodbiedrības biedru interesēm un biroja reputācijai,  bet arī tiek šķērdēta nodokļu maksātāju nauda, iesaistoties ilgstošās tiesvedībās ar darbiniekiem, pauda Pujāts. 

Juris Pujats : Par četru KNAB darbinieku atlaišanu
00:00 / 00:43
Lejuplādēt

Tikmēr premjers Māris Kučinskis (ZZS) ar Ministru kabineta pārstāves Litas Jubertes starpniecību norādīja, ka nekomentēs notiekošo KNAB, atstājot lēmumu pieņemšanu biroja vadītāja rīcībā.

Jau ziņots, ka Streļčenoks pirms došanās atvaļinājumā nolēmis atbrīvot no amata ilggadējo KNAB darbinieci Jutu Strīķi. Streļčenoks pagājušā piektdienā parakstījis rīkojumu par disciplinārsoda piemērošanu Strīķei. Disciplinārsods ir atbrīvošana no amata.

Disciplinārlieta pret Strīķi bija ierosināta 2016.gada 9.februārī saistībā ar viņas it kā neatrašanos darbavietā 2015.gada beigās un šī gada sākumā.

Vairāki KNAB esošie un nu jau bijušie darbinieki tiesājas pret KNAB, piemēram, par disciplinārsodiem un citiem KNAB lēmumiem. Visvairāk prasību tiesā iesniegušas Ilze Draveniece un Juta Strīķe. Tāpat prasību iesniedzis KNAB amatpersonu un darbinieku arodbiedrības valdes loceklis Juris Pujāts, Jurašs un Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Lienīte Šikore.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti