Dienas ziņas

Griķu raža šogad laba; veikalos to cena aizvien augsta

Dienas ziņas

Latvijas Televīzija un Latvijas Radio svin jubilejas

Bažas par iespēju zaudēt vienīgo kultūrvietu Ķepovas pagastā

Ķepovas pagastā negrib zaudēt vienīgo kultūrvietu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Vienīgā vieta pagastā, kur pulcēties kultūras pasākumos – tā par vides un izglītības centru "Ķepa" saka austrumu pierobežas iedzīvotāji Krāslavas novada Ķepovas pagastā. Centrs izveidots pirms vairāk nekā desmit gadiem, un tajā sniedz arī dažādus tūrisma pakalpojumus. Tomēr energokrīzē augošās uzturēšanas izmaksas pašvaldībai liek savilkt jostu ciešāk.

"Ķepa" darbojas vairāk nekā desmit gadus, dažādos projektos centrā izveidotas ekspozīciju zāles ar dabas bagātībām un medību trofejām, ir arī Saieta nams, radošo spēļu klase, iespēja organizēt konferences un saviesīgus pasākumu. Tomēr nupat Krāslavas novada pašvaldībā skatīts jautājums par šīs vietas optimizāciju.

Vietējie uzskata, ka jau tā mazapdzīvotā pierobeža kļūs vēl tukšāka. "Tā ir sirdssāpe, visi pārdzīvo par to, ka tā ir vienīgā vietiņa mūsu pusē, kur var cilvēki sanākt kopā. Pa vienu diennakti bija savākti 674 paraksti," pastāstīja centra "Ķepa" vadītāja Regīna Stepiņa.

Saskaroties ar plašu sabiedrības pretestību, lēmuma pieņemšana atlikta par diviem mēnešiem.

Pašvaldībā skaidroja, ka izdevumi darbinieku atalgojumam un telpu uzturēšanai gadā ir aptuveni 30 000 eiro. Un, turpinoties energocenu krīzei, šis finansējums būs vairāk nepieciešams skolām un medicīnas iestādēm.

"Vienmēr rodas jautājums, kāpēc tur uztaisīja. Mēs arī brīnījāmies, bet bija Dagdas pašvaldībai cilvēki, kas teica, ka Latvijā viss būs un pierobežā būs. Bet tagad ir situācija, ka tajā pusē ir problēmas. Ieskaitot robežzonu," skaidroja Krāslavas novada domes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks (Latvijas Zemnieku savienība).

Izstāžu eksponātus iecerēts pārvietot uz aptuveni 30 kilometrus attālo Jaundomes muižu, bet "Ķepas" telpas, sakārtojot likumdošanu, par simbolisku samaksu iznomāt.

Taču Neikšānos rocība nav tik liela, un tieši "Ķepa" šai pusē ir vienīgā vieta ar darba iespējām pašvaldībā. Turklāt, regulāri kopjot teritoriju, tur strādā arī tā dēvētie "simtlatnieki".

"Mums ļoti svarīgi, jo šeit ir mūsu vienīgā ēka tāda – visas iestādes vienā ēkā. Ja to ver ciet, tad mums viss [slēgts]. Darbs – mums arī tas ir svarīgi, jo kur citur to šeit atrast mūsu nomalē?" pauda centra "Ķepa" darbiniece Elita Pontaga.

"Tas ir šaubīgs jautājums, cik šeit var ieekonomēt, jo strādājam šeit mēs tikai trīs cilvēki un mums ir divas slodzes uz trīs cilvēkiem. Cilvēki strādīgi šeit ir. Te, kas palikuši, visi ir patrioti, visi grib dzīvot pie sevis mājās un visi strādā," sacīja centra vadītāja.

"Laikam uz pašvaldību vēlēšanām, es negribu kļūdīties, man liekas, Ķepovas pagastā laikam 36 cilvēki nobalsoja. Diemžēl tāda pierobežas attīstība tagad ir, ka mēs tur izdzīvojam, nevis dzīvojam," sacīja Upenieks.

Kā vienu no situācijas risinājumiem "Ķepas" komanda redz dalību programmā "Latvijas skolas soma". Tomēr tajā pašlaik lielāka vērība pievērsta kultūras mantojumam un mākslai, nevis vides izglītībai, tūrismam vai ēdienu meistarklasēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti