Panorāma

Strīķe vērsīsies Eiropas tiesā

Panorāma

SUV karavīra nāvē atbildīgos vēl meklē

Kavējas VDI slēdziens par drošību Zolitūdes veikalā "Maxima"

Kavējas VDI slēdziens par drošību Zolitūdes veikalā «Maxima»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Kopš Zolitūdes traģēdijas pagājuši vairāk nekā pieci mēneši, taču Valsts darba inspekcijas izmeklēšanas slēdziena joprojām nav. Valsts darba inspekcija nevarot sagaidīt visus no „Maxima” prasītos dokumentus, inspekcijai nācies pagarināt izmeklēšanas termiņu. Turpretī “Maxima” norāda uz neskaidrībām pašas inspekcijas darbībā. Tikmēr slēdzienu gaida izmeklētāji Valsts policijā.

Valsts darba inspekcija pēdējo mēnešu laikā no veikalu ķēdes „Maxima” prasījusi atbildes uz 16 jautājumiem par darba drošības apstākļiem Zolitūdes veikalā pirms tā sabrukšanas.

"Viena lielā jautājumu grupa ir par “Maxima” darbinieku rīcību, atbildību, apmācībām, rīcību ārkārtas situācijās. Otra grupa saistīta ar dokumentiem, kas paliecina, vai “Maxima” konkrētā veikala darbībā ņēmusi vērā, ka uz jumta ir būvdarbi," saka inspekcijas Sadarbības un attīstības nodaļas vadītāja Linda Matisāne.

Ar līdz šim saņemtajām atbildēm inspekcija nav apmierināta – ir iesniegti rakstiski paskaidrojumi, taču visu prasīto pamatojošo dokumentu nav. "Gadījumā, ja “Maxima” šos dokumentus neiesniegs, mums nāksies izdarīt secinājumu, ka tai šādu dokumentu nav." uzsver Matisāne.

Pēdējais dokumentu iesniegšanas termiņš ir piektdiena. "Maxima" pārstāvis Jānis Beseris sola – dokumenti piektdien nosūtīti, bet notikumu ainu zīmē citādu nekā inspekcija. Uzņēmums likumā noteiktajos termiņos atbildes esot sniedzis, bet, kad inspekcija izmeklēšanu pagarinājusi, "Maxima" prasījusi paskaidrojumu – kāpēc.

"Mēs šo informāciju lūdzām aprīļa sākumā. Pagājušās nedēļas beigās tika saņemti vēl papildus jautājumi tiem, kas tika uzdoti jau iepriekš, tāpēc tika sagatavotas divas daļas atbildēm – gan uz pirmajiem, gan otrajiem. Tādēļ bija vajadzīgs šis laiks," saka Beseris.

Izveidojušās situācijas dēļ darba inspekcijas slēdziens kavējas un varētu būt gatavs vien maija beigās. Tālāk slēdzienu nodos Zolitūdes traģēdijas izmeklētājiem. Valsts policija nekomentē, cik šis slēdziens viņiem ir nozīmīgs, bet uzsver, ka traģēdijas izmeklēšanā nekādas kavēšanās neesot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
%;">
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti