Labrīt

Ekonomikas ministrs: Valstij ir jāpalīdz tūrisma uzņēmumiem "pārziemot"

Labrīt

Rudens kamermūzikas festivāla īpašais notikums - Pētera Vaska darba pirmatskaņojums

Artuss Kaimiņš: Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei finansējums būs

Kaimiņš: Nauda sabiedrisko mediju ombudam un jaunajam uzraugam tiks atrasta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 7 mēnešiem.

Iecerētajam sabiedrisko mediju ombudam, kā arī jaunajam sabiedrisko mediju uzraugam – Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) – nepieciešamais finansējums tiks atrasts, šādu nostāju intervijā Latvijas Radio pauda atbildīgās Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš.

Viņš klāstīja, ka darbs pie jaunā Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu (sabiedrisko mediju) un to pārvaldības likumprojekta notiek vismaz pāris gadus, bet vien nesen kļuvis zināms, ka likumā paredzētajam ombudam un arī SEPLP izveidei nav paredzēts finansējums.

Šis jautājums pārrunāts pirmdien, 28. septembrī, ar valdošo partiju pārstāvjiem, un no šīs sarunas izriet, ka nepieciešamais finansējums tiks atrasts, klāstīja Kaimiņš.

Proti, plānota finansējuma pārdale, daļu resursu noņemot pašreizējam uzraugam Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP), kuras kapacitāte samazināsies – paliks tikai komercmediju uzraudzība.

NEPLP uzdots aprēķināt, cik liels finansējums būtu nepieciešams jaunveidojamajai SEPLP, un tie esot 320 000 eiro, teica deputāts, norādot, ka jaunajā padomē darbosies trīs cilvēki, būs jāizveido savs monitoringa centrs, kas monitorēs sabiedriskos medijus. 

SEPLP darbu varētu uzsākt nākamā gada maijā-jūnijā, lēsa Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītājs.

KONTEKSTS:

Saeima šomēnes 2. lasījumā atbalstīja Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu (sabiedrisko mediju) un to pārvaldības likumprojektu. Līdz pagājušajai ceturtdienai, 17. septembrim, politiķi varēja iesniegt priekšlikumus likumprojekta skatīšanai 3. lasījumā. Kaimiņš iepriekš pieļāva, ka 3. lasījumā likumprojektu varētu skatīt oktobrī un likumprojekts varētu stāties spēkā 2021. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti