Kādas prestižas Rīgas skolas audzēkni aiztur par narkotiku kontrabandu

Par vairākkārtēju narkotisko vielu kontrabandu pasta sūtījumos sākts kriminālprocess pret 1999.gadā dzimušu Latvijas pilsoni, kurš ir 12.klases skolnieks un mācās vienā no Rīgas prestižajām skolām, informēja Valsts ieņēmumu dienestā (VID).

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieki, pārbaudot tās rīcībā esošo informāciju, aizturēja personu, kura bija ieradusies kādā "Latvijas pasta" nodaļā pēc pasta sūtījumiem. Aizturēšanas brīdī pie personas atradās trīs pasta sūtījumi. Uz visiem sūtījumiem kā saņēmējs bija norādīta aizturētā persona. Tika veikta šo sūtījumu apskate, kuras laikā tika konstatēts, ka paciņās, iespējams, ir narkotiskās vielas. Sūtījumi nekavējoties tika izņemti un 12.aprīlī sākts kriminālprocess par narkotisko vielu kontrabandu un glabāšanu.

Izņemtās vielas tika nosūtītas uz ķīmisko ekspertīzi, un pirmais eksperta atzinums jau ir saņemts. Tajā norādīts, ka vienā no izņemtajiem pasta sūtījumiem atradās psihotropā viela – 50 LSD markas.

Veicot kratīšanu aizturētā dzīvoklī 13.aprīlī, tika atrasti vēl vairāki iepakojumi, kuros atradās, iespējams, narkotiskās vielas. Tajā pašā dienā tika pieņemts lēmums atzīt personu par aizdomās turamo pēc Krimināllikuma 190.1panta otrajā daļā un 253.panta otrajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu sastāva pazīmēm – par narkotisko vielu kontrabandas faktiem, lielos apmēros, un par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu, lielā apmērā, bez nolūka to realizēt.

Aizturētajai personai ir piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Pirmstiesas izmeklēšana kriminālprocesā turpinās, tādēļ plašāka informācija izmeklēšanas interesēs netiks sniegta.

VID informē, ka pasta sūtījumi tiek kontrolēti un uz tiem attiecas visi normatīvajos aktos noteiktie ierobežojumi un aizliegumi preču un priekšmetu pārvietošanai pāri valsts robežai.

Narkotisko vielu kontrabanda ir smags vai sevišķi smags noziegums, par ko paredzēta kriminālatbildība un sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz 12 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību, vai uz noteiktu nodarbošanos, vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti