Panorāma

Aiztur Nodrošinājuma valsts aģentūras darbinieku

Panorāma

Mediķi nav mierā ar NMPD brigāžu reorganizāciju

Restorānos pārbauda futbola pārraižu likumību

Jūrmalas TV reids: Vairākās Jūrmalas kafejnīcās futbolu skatās nelegāli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Četru Jūrmalas kafejnīcu apmeklētāji trešdien nevarēja noskatīties līdz galam pusfināla spēli Pasaules kausā futbolā, kurā cīnījās Anglija un Horvātija - televizorus nācās atslēgt, jo pārraides šajās iestādēs notika, izmantojot nelegālu pieslēgumu.

Kura futbola izlase cīnīsies Pasaules kausa finālā ar Franciju? Šis jautājums vakar interesēja līdzjutējus visā pasaulē. Latvijā pusfināla spēli starp Angliju un Horvātiju pārraidīja Latvijas Televīzijas 7. kanāls. Tam vienīgajam pieder ekskluzīvas tiesības pārraidīt čempionāta spēles Latvijā. Bāru un restorānu īpašnieki spēļu translācijas šajā kanālā var izmantot bez papildu maksas. Tās var skatīties arī sabiedrisko mediju portālā lsm.lv un replay.lv.  Taču ceturtdien policijas reida laikā atklājās, ka Jūrmalā atpūtas vietās ieslēgti pavisam citi kanāli.

Restorānā "Jūra" cilvēki spēli skatās kanālā "Rossija". "Te tika konstatēta nelegāla TV sistēma jeb, tautas valodā runājot, nelegāls krievu satelīts ''НТВ+''. Policija saskaņā ar likumu konfiscēja iekārtu un sastādīja pārbaudes aktu," stāsta biedrības "Par legālu saturu" izpilddirektore Dace Kotzeva.

Pirmos Anglijas gūtos vārtus šajā restorānā apmeklētāji neredzēs. 

Restorāna "Jūra-Orients" īpašnieks Aleksandrs Useinovs saka, ka nav neko sliktu darījis: "Mēs tikai futbolu un sportu skatījāmies. Vairs neko. Man tā televīzija restorānam vispār nav vajadzīga. Mūsu klienti nāk pusdienās, nevis televizoru skatīties. Taču Pasaules kausu cilvēki grib redzēt, tāpēc arī ieslēdzam."

Kamēr policija aizpilda protokolu, Useinovs apsola izdarīt visu nepieciešamo, lai apmeklētāji finālu varētu skatīties legāli. Nākamā pārbaudes vieta – restorāns “Kompots”. Tur viss ir bez pārkāpumiem. Televizors ir izslēgts.

Dažus desmitus metru tālāk  - viesnīcā "Villa Joma Hotel" futbolu arī skatās. Tikai tur - atkal nelegāli. Iekārtas izņem. Televizoru izslēdz. Klienti nav apmierināti, ka viņiem liedz iespēju noskatīties spēli. 

"Es pat nevarēju iedomāties, ka te ir dekoders. Es zinu, ka mūsu viesnīcas numuriņā futbolu var skatīties latviski, bet es labāk saprotu krieviski," saka tūrists no Vācijas Eduards.

Pavisam netālu vēl viens restorāns, kur uz terases Anglijas un Horvātijas izlasēm līdzi jūt vairāki cilvēki. Atkal futbolu skatās kanālā "Rossija", izmantojot nelegālu pieslēgumu. 

Kopumā 11 vietās, kuras pārbaudīja policija, četrās uzņēmumi izmantoja nelegālo televīziju pakalpojumus. 

Kotzeva norāda, ka cilvēki izmanto nelegālo pieslēgumu, jo spēles grib skatīties krieviski. "Šī ir tīri izteikta Jūrmalas tendence, tāpēc ka te ir daudz krievvalodīgo tūristu, kuri grib skatīties futbolu ar komentāriem krievu valodā. Tas ir mans pieņēmums. (..) Mēs bijām reidā Rīgā. Un tur tiešām var paslavēt uzņēmējus. Rīgā mēs bijām Purvciemā un Teikā. Viens gadījums bija Juglā, taču tas bija saistīts ar citiem pārkāpumiem," skaidro Kotzeva.

Cik liels sods par pārkāpumiem draud Jūrmalas restorāniem, to izlems tiesa. Juridiskai personai tas var būt no 700 līdz pat 1400 eiro. 
 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti