Rīta intervija

AS "Augstsprieguma tīkls" valdes loceklis Arnis Staltmanis par tuvākās desmitgades plāniem

Rīta intervija

LU asociētais profesors Ojārs Skudra par aizvadīto NATO samitu

Biedrības "Par legālu saturu" izpilddirektore Dace Kotzeva par nelegālo saturu TV

Biedrība: Vietām televīzijas kanālus publiski turpina rādīt nelegāli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Šur tur publiskās vietās televīzijas kanālus un tur demonstrēto aizvien rāda nelegāli, intervijā Latvijas Radio raidījumam “Labrīt” ceturtdien, 12. jūlijā, sacīja biedrības “Par legālu saturu” vadītāja Dace Kotzeva.

Vēl naktī uz ceturtdienu biedrība kopā ar policiju bija 11 Jūrmalas krogos un viesnīcās, kur pārbaudīja, vai pasaules čempionāta pusfināla spēli tur rāda LTV7 kanāls, kam vienīgajam ir tiesības Latvijā rādīt futbolu. Septiņās vietās viss bijis kārtībā, tomēr citās četrās futbols rādīts, piemēram, “Rossija 1” kanālā, kam nav tiesību pārraidīt futbolu Latvijā. Tāpat izmantots arī Krievijā nelegāls pakalpojuma sniedzējs “NTV+”, kas nodrošinājis signālu.

Šajos gadījumos policija izņēmusi dekoderi un futbola skatīšanās ir beigusies. Kotzeva šādu krogu īpašnieku rīcību raksturoja kā negodīgu pret apmeklētājiem, kuri kļuva par upuriem.

Nesen līdzīgā apgaitā pa Rīgas mikrorajoniem – Juglu, Purvciemu un Pļavniekiem – no sešām vietām tikai vienā bija nelegāls televīzijas saturs. Tiesa, tur bija vēl daudz citu problēmu un pats bārs arī nebija legāls. Kotzeva skaidroja, ka Jūrmalā šādu bāru, kur nelegāli rāda televīziju, īpatsvars ir lielāks, jo tur ir daudz krievu valodā runājošu tūristu, kuriem bāru īpašnieki cenšas pielāgoties.

Raksturojot īpašnieku attieksmi pret pārbaudēm, Kotzeva norādīja, ka tā kļūst labāka. Agrāk pārbaudes sagaidītas naidīgi, bet  tagad attieksme ir saprotošāka. Tiesa, aizvien lielas problēmas pastāv attiecībā uz internetu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti