Dienas ziņas

Politiski represētie pulcējas Ikšķilē

Dienas ziņas

Pirmā "Demokrātijas kafejnīca" Kuldīgā

Jaunolainē atkritumu konteinerus sargās kodu atslēga

Jaunolainē atkritumu konteinerus sargās atslēga ar kodu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 9 mēnešiem.

Cīnoties ar neapzinīgiem iedzīvotājiem, Olaines novadā sāktas būtiskas pārmaiņas atkritumu konteineru laukumu apsaimniekošanā. Jaunā kārtība no 1. augusta jau stājusies spēkā Jaunolainē, kur katrs atkritumu laukums ir aprīkots ar atslēgu, kurai ir kods, un piesaistīts konkrētām daudzdzīvokļu mājām. Tiek lēsts, ka tādējādi  sadzīves atkritumu apjoms varētu samazināties par 20% procentiem.

Jaunolaines pagastā ir pieci atkritumu konteineru laukumi. Šomēnes tie piedzīvojuši būtiskas pārmaiņas. No lietus un sniega tos sargā nojume, bet no neapzinīgiem privātmāju iemītniekiem - žogs un kodu atslēga. Turklāt katram laukumam ir savs kods.

"Ar šo piesaisti pie mājām iedzīvotāji varētu būt vairāk motivēti šķirot atkritumus, jo varēs redzēt to ieguvumu naudas ziņā," sacīja uzņēmuma ''Olaines ūdens un siltums'' Atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītājs Sandris Raitums.

Tomēr  galvenokārt  jaunā kārtība ieviesta, jo, paaugstinoties maksai par atkritumu izvešanu, teju proporcionāli pieaudzis arī  atkritumu  apjoms un daudzdzīvokļu māju iedzīvotāju sūdzības.

 "Ir redzēts, ka piebrauc ar mašīnām un kaut ko lādē ārā. Nevar saprast - tie ir vietējie, nav vietējie,"

stāstīja vietējais iedzīvotājs Mareks. Viņš uzskata, ka koda atslēga vietējiem problēmas nesagādās. To atzīst arī citi uzrunātie. Galvenais esot, lai kods paliktu zināms tikai attiecīgajam laukumam piesaistīto māju iedzīvotājiem. Vismaz tikmēr, kamēr daļa privātmāju saimnieku uzskatīs,  ka pie daudzdzīvokļu mājām izvietoti tā saucamie sabiedriskie konteineri.

"Nu, ir bijušas pretenzijas līdz smieklīgumam. No privātmājām zvanīja, ka viņi agrāk te esot likuši tos atkritumus un ka tagad viņiem būšot neērti, lai gan viņi par to nemaksā. Līgumi ir noslēgti, bet apjomu un izvešanas biežumu izvēlās pats līguma slēdzējs, un līdz ar to ir iespēja, ka negodprātīgs cilvēks noslēdz minimālo līgumu, bet atkritumus ved kaut kur," stāstīja Raitums.

Cīnoties ar negodprātīgiem iedzīvotājiem, ar īpašām atslēgām aprīkoti arī šķirojamie konteineri. Tie joprojām būs pieejami ikvienam, bet vāku pacelt vairs nevarēs. Arī no lielgabarīta atkritumiem atbrīvoties varēs tikai, sekojot grafikam. Jau drīzumā līdzīga kārtība tikšot ieviesta arī Stūnīšu ciemā. Ja jaunā sistēma attaisnosies, tikšot domāts, kā to īstenot arī Olaines pilsētā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti