Ziņu speciālizlaidums

Reakcija pēc vēlētāju aptaujas. Progresīvie

Ziņu speciālizlaidums

Reakcija pēc vēlētāju aptaujas. Attīstībai/Par!

Reakcija pēc vēlētāju aptaujas. Jaunā Vienotība

«Jaunās Vienotības» līderis Kariņš: Esam strādājuši kopā ar citiem un tā arī turpināsim

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

"Jaunā Vienotība" līdz šim Saeimā un valdībā ir sadarbojusies ar citiem politiskajiem spēkiem un ir apņēmības pilna tā arī turpināt. Tā Latvijas Televīzijai, reaģējot uz vēlētāju aptaujas pie iecirkņiem ("exit poll") rezultātiem pēc 14. Saeimas vēlēšanās, sacīja "Jaunās Vienotības" premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš. 

Uzzinot vēlētāju aptaujas rezultātus, Kariņš sacīja: "Esam tik stipra valsts, cik stipri esam katrs paši. Mēs redzam, ka aktivitāte ir lielāka, kad ir grūti laiki. Kad ir grūti laiki, mēs savelkamies kopā."

Tāpat Kariņš norādīja, ka līdz šim "Jaunā Vienotība" sadarbojusies ar citiem politiskajiem spēkiem, kā arī atbalstījusi citu politisko spēku iniciatīvas, ja tās ir labas.

"Nedrīkstam kļūt augstprātīgi. Esam strādājuši kopā ar citiem. Strādāsim kopā ar citiem," piebilda Kariņš.

Savukārt "Jaunās Vienotības" valdes loceklis Arvils Ašeradens Latvijas Radio norādīja – tas, ka šajās vēlēšanās aktivitāte bijusi augstāka, ir laba atbilde Krievijai par to, cik stipra ir Latvijas valsts.

Viņš, vērtējot velētāju aptaujas datus, norādīja, ka vēlētāji, šķiet, ir novērtējuši to, ka Saeimas mazākā frakcija novadīja valdības darbu. Vienlaikus viņš sacīja – "Jaunā Vienotība" negrib savākt laurus, jo "sūro darbu tomēr darījām ar kolēģiem".

Ašeradens arī pauda – Kariņš ir gatavs strādāt tālāk un uzņemties atbildību, ko Ašeradens vērtēja kā ļoti labu ziņu.

“Jauno Vienotību” pārstāvošais Ainars Latkovskis norādīja uz to, ka iepriekšējās velēšanās 2018.gadā partija gāja cauri krīze. Tāpēc cilvēki, kas toreiz palika kopā ar partiju, tagad bija pelnījuši būt saraksta augstajās vietās.

Viņaprāt, svarīgi, lai 14. Saeimas koalīcija atbalstītu to politiku, par ko lēmusi līdzšinējā valdība tādās jomās kā atbalsts iedzīvotājiem energocenu krīzē un pedagogu algu pieaugums. Saeimā jābūt iepriekšējās politikas turpinātībai, bet vienlaikus arī uzrāvienam un atjaunotībai, pauda Latkovskis.

KONTEKSTS:

Saskaņā ar vēlētāju aptauju 14. Saeimas vēlēšanās 5% barjeru iekļūšanai parlamentā varētu būt pārvarējuši astoņi politiskie spēki.

Aģentūras LETA, sabiedrisko mediju, Rīgas Stradiņa universitātes ar pētījumu centra SKDS atbalstu veiktā vēlētāju aptauja pie 14. Saeimas vēlēšanu iecirkņiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti