«Jaunā Vienotība» un «Apvienotais saraksts» vēl nevienojas par jauna ministra portfeli; sarunas turpinās trešdien

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Politiskie spēki "Jaunā Vienotība" un "Apvienotais saraksts" vēl nav vienojušies par jauna – enerģētikas, klimata un vides – ministra portfeļa izveidošanu. Sarunas par šo jautājumu jaunās valdības sadarbības memorandā partijas turpinās trešdien.

Pirmdien pēc trīs stundu ilgām sarunām jautājums par jaunās enerģētikas ministrijas izveidi tā arī nav atrisināts, "Apvienotais saraksts" un "Jaunā Vienotība" par šo turpinās spriest trešdien. "Apvienotais saraksts" vairākkārt iebildis pret ieceri veidot jaunu ministra portfeli. 

Edvards Smiltēns par jauno ministriju
00:00 / 00:33
Lejuplādēt

Lai gan vienošanās starp abiem politiskajiem spēkiem vēl nav panākta, "Apvienotā saraksta" pārstāvis Edvards Smiltēns atzīmēja, ka sarunas noritējušas ļoti saturīgi: "Esam skaidri vienojušies, ka mūsu absolūtās prioritātes ir sasniegt klimata mērķus. Otrs – nodrošināt pilnīgi skaidru un īsā termiņā enerģētisko neatkarību un drošību Latvijai. Un no mūsu puses trešais pamatprincips – konkurētspēja Latvijas ražošanai un ekonomikai. Mēs tiešām vēlamies iziet detalizēti cauri. Es teiktu, ka mēs esam pēdējā metrā, lai panāktu līdz galam šo vienošanos par memorandu un strauji virzītos tālāk. Mēs esam vienojušies, kas vēl papildus, kāda informācija jāsagatavo, klimata jautājumi dzīvo arī citās ministrijās."

Pēc sarunām pozitīvi noskaņots bija arī "Jaunās Vienotības" līderis un tagadējais premjerministrs Krišjānis Kariņš, norādot, ka jautājumā par jaunās ministrijas veidošanos "briest kompromisa gars": "Briest nepieciešamais sadarbības gars, lai mēs varētu virzīties uz priekšu. Ir jautājums, ko cenšamies kopīgi atbildēt, kā šī ministrija darbotos un kas būs tās pārvaldībā."

Premjers šo jautājumu pēcpusdienā izrunās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu.

Krišjānis Kariņš par jauno ministriju
00:00 / 00:37
Lejuplādēt

Pēc sarunām Kariņš sacīja: "Es iešu ar ziņu, ka aizvien neredzu nevienu iemeslu, kāpēc mēs nevarētu vienoties. Vienīgais, kur vēl nav pilna sapratne, ir par iespējamo nākamās valdības struktūru un konkrēti par šādas ministrijas izveidi. Bet pilna sapratne ir, ka enerģētika kā tāda ir visaugstākā prioritāte. Teorētiski ir dažādi veidi, kā to varētu censties uzrunāt. Es piedāvāju izveidot no esošām struktūrvienībām. Šobrīd es nesadzirdu nekādu kategorisku pretestību, bet drīzāk gatavību iedziļināties tālāk."

Nākamās partiju sarunas par jaunās valdības veidošanu tiks turpinātas trešdien. Kariņš norādīja – labāk runāt ilgāk un tikt skaidrībā par veicamajiem darbiem, nekā ātri vienoties un tikai pēc tam domāt, ko valdībai darīt. 

Tāpat Kariņš apliecinājis, ka jaunajam ministra amatam netiks virzīts līdzšinējais Ministru prezidenta Kariņa biroja vadītājs Jānis Patmalnieks. Tikmēr "Apvienotā saraksta" valdes loceklis Māris Kučinskis atzinis – šobrīd grūti iedomāties, kurš politiķis varētu būt atbilstošs kandidāts šim amatam.

KONTEKSTS:

Jaunās valdības sadarbības memorandā, kuru parakstīt "Jaunā Vienotība" (JV) piedāvājusi "Apvienotajam sarakstam" (AS) un Nacionālajai apvienībai (NA), ir iekļauts punkts, kas paredz jaunas Enerģētikas, klimata un vides ministrijas izveidi. 

Iecere veidot Enerģētikas, klimata un vides ministriju ir palicis vienīgais jautājums, par kuru līdz šim nav izdevies vienoties "Jaunajai Vienotībai" un "Apvienotajam sarakstam", piektdien pēc vairākas stundas ilgušām sarunām pavēstīja "Apvienotā saraksta" politiķi. Visu triju potenciālo koalīcijas partneru starpā jaunās ministrijas izveidi plānots apspriest trešdien.

14. Saeimas vēlēšanas notika 1. oktobrī, un parlamentā kopumā tika ievēlēti septiņi politiskie spēki: JV, Zaļo un Zemnieku savienība, AS, NA, "Stabilitātei!", "Latvija pirmajā vietā" un "Progresīvie".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti