Dienas ziņas

Kuldīgā top adatu attīstības vēstures ekspozīcija

Dienas ziņas

Top enciklopēdija par Latgales fotogrāfu darbību

Jaunā reforma – izaicinājums ķekavniekiem

Jaunā teritoriālā reforma – izaicinājums ķekavniekiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Jaunajā administratīvi teritoriālajā reformā Ķekavas novadam plānots pievienot Baldones novadu, kā arī nelielu daļu no Ķekavas teritorijas atdot Olaines pašvaldībai. Par gaidāmajām pārmaiņām nepriecājas neviens, bet vissāpīgāk to uztver baldonieši, kuri ir gatavi pacīnīties par savu suverenitāti.

Pirms desmit gadiem, īstenojot administratīvi teritoriālo reformu, Ķekavai tika pievienota Baložu pilsēta un Daugmales pagasts.Toreiz lielākie zaudētāji esot bijuši ķekavnieki,  bet ieguvēji Daugmales ļaudis. "Daugmalei bija nepieciešamas investīcijas. Jāpabeidz iesāktais bērnudārzs un daudzi citi tādi infrastruktūras objekti, ko droši vien Daugmale pati vēl ilgi nebūtu varējusi pabeigt," stāstīja Ķekavas novada domes deputāts ("Reģionu alianse") un toreizējais izpilddirektors Andis Damlics.

Neraugoties uz to, ka Ķekavas novads atbilst kritērijiem, zīmējot jauno novadu karti, tam pievienots arī Baldones novads. Domes vadība to uztver kā izaicinājumu un cer, ka šoreiz  iedzīvotāji to izjutīs mazāk, jo Baldone esot diezgan līdzvērtīga partnere. Baldones novads iepriekšējā reformā pārmaiņas nepiedzīvoja un uzskata, ka arī šoreiz viss var palikt pa vecam.

"Mums visi pakalpojumi tiek nodrošināti, mums pilsētā ir vairāk par 2000 iedzīvotāju. Mums novadā  ir vairāk par 4000 iedzīvotāju. Tā kā mēs pat varētu mēģināt cīnīties un aizstāvēt savu viedokli, ja viss paliek tā, kā ir rakstīts," pauda Baldones novada priekšsēdētāja vietniece Inese Jēkabsone (Latvijas Reģionu apvienība).

Šoreiz gan Pierīgas novadiem uzstādītais kritērijs ir ne mazāk kā 15 000 iedzīvotāju, un  arī vidusskolēnu skaits īsti neatbilst prasītajam. Uzrunātie iedzīvotāji vislabprātāk paliktu savā novadā, bet attieksme pret teju neizbēgamo  pievienošanu ir visai dažāda.

Šajā reformā no Ķekavas novada iecerēts arī atdalīt teritoriju ar apmēram 1000 iedzīvotājiem, kura   pašreiz šķeļ Olaines novadu. Plakanciemā satiktie stāsta, ka dzīvojot savrupi, tāpēc par iespējamajām pāmaiņām nebēdājot. Kā tieši tiks novilkta robeža, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicinājusi izdiskutēt abu novadu pašvaldības. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti