Rīta intervija

Ziņas par vardarbību skolā bērnu tiesībsargi saņem pietiekami bieži

Rīta intervija

Aigars Rostovskis: Latvijai vajadzētu sākt saimniekot ar nulles deficīta budžetu

Emīla Jakrins: Rīgas ielās šobrīd bedres tiek lāpītas nepārtraukti

Jakrins: Salu tilta remontu varētu pabeigt šogad; Vanšu tilta – sākt nākamgad

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Rīgā šajā gadā plānots pabeigt Salu tilta remontu un nākamgad varētu sākties Vanšu tilta remonts, intervijā Latvijas Radio teica Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins.

"Veikt divus apjomīgus remontus uz diviem no četriem tiltiem, kas iet pāri Daugavai, būtu no satiksmes organizēšanas viedokļa diezgan katastrofāli. Līdz ar to, skaidrs, ka Vanšu tiltu varēja taisīt vai nu pirms Salu tilta vai pēc, kā mēs darīsim šobrīd," teica Jakrins.

Pēc viņa teiktā, Salu tilta remonts, visticamāk, tiks pabeigts šogad. Lai gan būvniekam līgums ļauj Salu tilta remontēt arī nākamās sezonas sākumā, darbi pašreiz rit saskaņā ar grafiku un pie labvēlīgiem apstākļiem vasarā to varētu apsteigt.

"Ja tas tā būs, tad nākamgad Vanšu tiltu mēs taisīsim," teica Jakrins, norādot, ka pašlaik notiek remonta projektēšanas darbi.

Viņš norādīja, ka šogad Rīgā plānoti "divi milzīgi projekti" – Brasas tilta un arī Krasta ielas remonts, ko plānots sākt pavasarī un kam plānots izmantot arī valsts piešķirtās mērķdotācijas. Savukārt Zemitāna tiltam, kurš šopavasar noteikti satiksmes ierobežojumi, šogad plānota projektēšana, bet būvdarbus varētu sākt nākamgad vai aiznākamgad.

Runājot par bedrēm uz Rīgas ielām, Jakrins teica, ka pēdējos 20 gados Rīgā trūkst naudas ielu uzturēšanai, un šīs sekas ar katru ziemu ir jūtamas.

Pašlaik mobilizētas tehniskās vienības lielākā skaitā, nekā paredzēts līgumā, un strādā "24/7" režīmā, lai "maksimālos ātrumos šīs ielas no bedru veidokļa savestu kārtībā".

KONTEKSTS:

Līdz ar biežām gaisa temperatūras svārstībām pēdējās dienās ievērojami pasliktinājies Rīgas ielu stāvoklis un uz brauktuvēm izveidojušās dziļas bedres, kurās daudzi autovadītāji sabojājuši savus spēkratus. Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija) iepriekš bija norādījis, ka Rīgas pašvaldība no valsts mērķdotācijām ceļu uzturēšanai nav izlietojusi 19 miljonus eiro, tāpēc sūdzēšanās par finanšu trūkumu ielu remontiem ir tikai atruna. Rīgas domes Satiksmes departamentā gan pastāstīja, ka līdzekļi jau ir rezervēti dažādiem projektiem.

Valsts kontroles veikusi revīziju, noskaidrojot, ka divos gados Rīgas transporta nozares attīstībai bija pieejams 441 miljons eiro, bet liela daļa naudas ir iztērēta neefektīvi. Savukārt nelietderīgi izlietoti vairāk nekā pieci miljoni eiro, bet deviņu miljonu tēriņi nav izsekojami. Ušakovs revidentiem atbildējis, ka padoto vainu nemeklēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti