Panorāma

Naudas drukāšana ekonomiku nevar iekustināt

Panorāma

"Rail Baltica" plāno tiltus, tuneļus un pārvadus

Par apsūdzībām L.Loginovam

Izmeklēšana: Loginovs četru gadu laikā radījis kaitējumu vairāk nekā 277 000 eiro apmērā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Rīgas brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, četru gadu laikā radījis materiālu kaitējumu lielā apmērā, kas izraisījis smagas sekas - vairāk nekā 277 000 eiro apmērā. Tā secināts izmeklēšanā. Viņš pats visas apsūdzības noraida.

Arī satiksmes ministrs Anrijs Matīss („Vienotība”) šī gada sākumā atbildes vēstulē policijai norādījis, ka Rīgas brīvostas pārvaldes rīcība neliecina par prettiesisku rīcību.

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde secinājusi, ka Rīgas brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs, iespējams, rīkojies pretlikumīgi, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli. Saskaņā ar lēmumā pausto par personas atzīšanu par aizdomās turamo, Loginovam tiek pārmestas trīs epizodes.

"[Pirmā epizode] Pamatojoties uz Loginova noslēgtajiem līgumiem ar Liepājas Jūrniecības koledžu, brīvosta no 2009. līdz 2013. gadam pārskaitījusi 190 000 latus, kas ir uzskatāmi par  ziedojumiem.

[Otrā epizode] 2009. gadā, pamatojoties uz Loginova rīkojumu, Starptautiskās ostu asociācijas kontā ieskaitīts ziedojums cunami cietušajām ostām Japānā 10 000 ASV dolāru (9041 eiro) apmērā. Izmeklēšanas gaitā gūti pierādījumi, ka Loginovs, pārkāpjot likumu, kas paredz iespēju ziedot vienīgi valstij, četru gadu laikā patvaļīgi rīkojies ar brīvostas pārvaldei piederošiem līdzekļiem 277 417 eiro apmērā.

[Trešā epizode] Prēmiju izmaksāšana pārvaldes darbiniekiem tā sauktajos krīzes gados, pārkāpjot likumu, kas aizliedza 2009. gadā darbiniekiem izmaksāt prēmijas un naudas dāvanas," teikts lēmumā par personas atzīšanu par aizdomās turēto.

Pats Loginovs apsūdzībai nepiekrīt un uzsver, ka pilnīgi noraida visas augstāk minētās aizdomas. 

Par nepieciešamību izvērtēt Loginova atbilstību amatam pirms nedēļas izteicās Matīss. Taču vēl  šā gada sākumā vēstulē, sniedzot atbildes policijai, Matīss pārkāpumus Loginova darbībā nesaskatīja.

Matīss vēstulē skaidro, ka Rīgas brīvostas pārvalde 2009. gadā samazināja atalgojumu par vairāk kā 15%. “Fakts, ka Rīgas brīvostas pārvalde ir maksājusi prēmijas 2009. gadā, neliecina par materiālā kaitējuma nodarīšanu publiskai personai,” rakstīja Matīss.

Savukārt par ziedojumu cunami cietušajām ostām Japānā un Liepājas  Jūrniecības koledžai ministrs norāda, ka ostas funkcijas ir arī sadarbība ar mācību iestādēm un starptautiskām ostām. “Rīgas brīvostas pārvaldes rīcība neliecina par prettiesisku rīcību, kas nodarījusi kaitējumu publiskai personai,” norādīja Matīss.

Minētās personas gan šonedēļ no intervijas Latvijas Televīzijai atteicās. Matīss skaidroja, ka ir atvaļinājumā ārpus valsts, savukārt Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš devies komandējumā.

Jau ziņots, ka Valsts policija lūgusi sākt kriminālvajāšanu pret Rīgas brīvostas pārvaldnieku Loginovu un viņa vietnieku Aigaru Pečaku. Policija vien apstiprina, ka Rīgas brīvostas amatpersonām inkriminētais noziegums ir saistīts ar prēmiju izmaksu.

Ņemot vērā publiskajā telpa izskanējušo informāciju par kriminālvajāšanas uzsākšanu pret abām augstajām brīvostas amatpersonām, Rīgas brīvostas valde vērsusies prokuratūrā, lūdzot sniegt plašāku informāciju par šo lietu. Pēc šīs informācijas saņemšanas un izvērtēšanas tiks sasaukta ostas valdes ārkārtas sēde, lai lemtu par iespējamo Loginova un Pečaka atstādināšanu vai atbrīvošanu no amata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti