Irklis: Nav objektīvu šķēršļu Valsts kontrolei revidēt Saeimas tēriņus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 4 mēnešiem.

Nav objektīvu šķēršļu Valsts kontrolei revidēt Saeimas tēriņus, intervijā LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sacīja par valsts kontrolieri ieceltais Rolands Irklis.

“Es neredzu objektīvus šķēršļus revidēt Saeimas tēriņus. Tas būtu ieguvums gan sabiedrībai, gan pašai Saeimai, jo tas sekmētu atklātību un līdz ar to uzticību Saeimas darbam. Tādu objektīvu šķēršļu nav,” sacīja Irklis.

Iepriekš vairāki politiķi norādīja uz iespējamu interešu konfliktu, jo valsts kontrolieri apstiprina Saeima. Taču Irklis norādīja, ka Saeima apstiprina arī, piemēram, Valsts prezidentu, kuram ir tiesības vērsties parlamentā un neizsludināt tā pieņemtos likumus.

Turklāt lielākajā daļā Eiropas valstu augstākās revīzijas iestādēm ir tiesības revidēt arī parlamenta budžetu, norādīja Irklis.

Viņš pauda atbalstu šādam solim arī Latvijā, bet vienlaikus nesolīja šādas tiesības prasīt Saeimai, norādot, ka lēmums par šo jautājumu ir likumdevēja rokās..

Tikmēr līdzšinējā valsts kontroliere Elita Krūmiņa atgādināja, ka šim jautājuma ir zināma vēsture: “Tendence ir tāda – kad mainās parlamenta sastāvs, tas pirmais uzrāviens ir: ā, Valsts kontrole revidēs Saeimas budžetu, bet tad tas pamazām noplok. (..) Šobrīd tas ir iestrēdzis kaut kādos gaiteņos.”

KONTEKSTS:

14. janvārī Saeima par valsts kontrolieri ievēlēja Rolandu Irkli, kurš iepriekš bija Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas vadītājs.

Par Irkļa kandidatūru balsoja 53 deputāti, bet pret bija 42. Politiķiem izvērtās plašas debates par to, kurš no kandidātiem Valsts kontroles vadītāja amatā būtu vislabākais, jo kā kandidāti bija pieteikti arī divi Valsts kontroles padomes locekļi – Edgars Korčagins un Ilze Grīnhofa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti