4. studija

Kas palīdz pret drūmu noskaņojumu drūmā laikā?

4. studija

Atver e-pastu - kļūsi miljonārs!

Ir mašīna - nav pabalsta

Invalīdu ģimene zaudē novada pabalstu, jo par 250 eiro nopērk 27 gadus vecu auto

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 8 mēnešiem.

Neko ļaunu nenojauzdams, Armands par 250 eiro nopirka gandrīz 30 gadus veco automašīnu. Un izrādījās, viņš savai ģimenei izdarījis lāču pakalpojumu, jo auto iegādes dēļ viņiem atņemti sociālie pabalsti, ziņo LTV raidījums “4. studija”.  

Armanda sieva jau daudzus gadus slimo, arī viņš ir 3.grupas invalīds. Ģimene saņēma dažādus pabalstus un  viņiem bija piešķirts trūcīgo statuss. Armanda sievas invaliditātes pensija  ir  122 eiro.

Līdz auto iegādei Ozolnieku pašvaldība apmaksājusi daļu  ārsta apmeklējumus un medikamentus, bet, nopērkot auto, situācija mainījusies.

“Man bija vecs 1989.gada “Golf”, nobraucu sešus gadus, motors savu resursu nogājis, remontēt nebija naudas. “Golfu” likvidēju un nopirku “Audi 80”, 27 gadus vecu. Līdz ar to visus pabalstus apkures iegādei, medikamentiem atsaka,” stāstīja Armands, piebilstot, ka iztikai ģimenei nepietiek.

“Tagad mēs veselu gadu nevaram saņemt itin neko, man uz apsardzi jābrauc, tur jāiet 4 kilometri, es nevaru tad darbu veikt, bērnam jābrauc pakaļ uz internātskolu. Sieva slima, vienu dienu viņa tā jūtas, vienu dienu gulšņā pa gultu. Kā var būt tādi likumi!” sašutumu neslēpa Armands.

“Es nopirku 27 gadus vecu lūzni, kuru mēnesi remontēju!” viņš piebilda.

Ozolnieku novada sociālā dienesta vadītāja Sarmīte Strode atzina, ka Armanda  ģimene ir sociālā dienesta redzeslokā, bet par konkrēto gadījumu informācija ir konfidenciāla.

Savukārt vispārīgi runājot par balastiem, Strode skaidroja, ka to regulē normatīvie akti, un valdības noteikumi nosaka, ka pabalsta saņēmējiem nedrīkst būt neviens transporta līdzeklis, taču pašvaldība ir izdevusi saistošos noteikumus, ka pabalstu var saņemt arī tad, ja ilgāk par 12 mēnešiem īpašumā ir viens auto.

Pabalstus var atteikt, ja cilvēks norādītajā laikā nav reģistrējies Nodarbinātības valsts aģentūrā un zaudējis bezdarbnieka statusu, sācis strādāt vai iegādājies īpašumu. Un tas nav atkarīgs no tā, cik vērts bija auto, “jo mēs savās datu bāzē redzam tikai to, neredzam, vai tas maksāja  5000 vai 50 eiro”, norādīja Strode.

Bet situācija nav bezcerīga, jo Sociālā dienesta vadītāja aicina šo ģimeni atnākt uz pārrunām, uzrakstīt iesniegumu, un varbūt kaut ko lietas labā var arī darīt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti