Dienas ziņas

Lāčplēša dienas pasākumi Rīgā

Dienas ziņas

Joprojām dzīvas atmiņas par Kalpaku dzimtu

11. novembra krastmalā iededz sveces, godinot karavīrus

Ielu aptauja: Lāčplēša diena – karavīru svētki, gara spēks un patriotisms

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Dienas gaitā notika vēl vairāki Lāčplēša dienas pasākumi, kurus apmeklēja tūkstošiem cilvēku. No rīta Rīgas Brāļu kapos ziedus un vainagus svinīgā ceremonijā nolika valsts augstākās amatpersonas, savukārt pie Brīvības pieminekļa iedzīvotāji varēja vērot militāro parādi. Latvijas Radio vaicāja cilvēkiem, ko viņiem nozīmē Lāčplēša diena.

Pensionāres: Ar svētkiem, ar uzvaras svētkiem. Mans tēvs bija kādreiz, 1919. gadā karoja. Tik daudz varu pateikt. Vienmēr es atceros Lāčplēša dienu.

„Tie ir karavīru svētki, kas saistīti ar 1919.gadu. Tā ir Latvijas brīvība,” sacīja kādas pensionārs.

„Man tas saistās ar fizisku spēku, gara spēku. Un to visu apvienojot, mēs bijām stiprāki par saviem pretiniekiem un spējām pierādīt, ka esam cienīgi pastāvēt kā neatkarīga valsts,” saka Raimonds.

Kāds jaunietis norāda, ka „ir labi, ka ir tādi brīži, kad lieku reizi atcerēties, atsaukt atmiņā kaut kādus vēstures notikumus, par kuriem ikdienā tik ļoti neaizdomājās”. „Ļoti nozīmīgi šādus pasākumus turpināt, lai arī jauniešos viešas patriotisms un liekas tik ļoti skaisti, ka visi cilvēki iet ar lentītēm pie sirds. Ļoti lielas patriotisma jūtas,” atzīst cits jaunietis. „Šī kopības sajūta kā latviešiem, un šīs lentītes tiešām padara visu ļoti patriotisku.”

„Sajūta ļoti jauka. Par to, ka mēs esam brīvi, ka mums ir sava valoda. Ka mēs esam savā tēvzemē. Lai Dievs mums dod tālāk mums arī spēku, veiksmi un visiem prātu nosargāt to visu, kas mums ir,” vēl Silvija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti