1:1

1:1 Gundars Rēders: Kristaps Eklons

1:1

1:1 Gundars Rēders: Kristaps Eklons (ar surdotulkojumu)

1:1 Gundars Rēders: Kristaps Eklons

Iekšlietu ministrs: Šajā laikā dienestiem jābūt ar saasinātu uztveri

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijā sabiedrība ir diezgan polāra, un šajā laikā dienestiem jāseko līdzi situācijai, jāanalizē un jārīkojas ātri un atsevišķos gadījumos asi. Un ir būtiski, lai operatīvie dienesti būtu ar saasinātu uztveri, intervijā LTV raidījumā “Viens pret vienu” norādīja “Attīstībai/Par” deleģētais iekšlietu ministrs Kristaps Eklons.

Taujāts par masveida provokāciju iespējamību Latvijā, Eklons norādīja, ka pat viena īsziņa var radīt lavīnas efektu. “Latvijā sabiedrība ir diezgan polāra. Un mums ir jābūt gataviem, ka kāds var izmantot drošības dienestu neveiksmi vai pašvaldību, valsts, valdības kādu nepareizu lēmumu izmantot kā aspektu, pie kura pieķerties un kur palaist tos sniega bumbu lejā no kalna,” sacīja ministrs.

Tāpēc esot jāseko līdzi situācijai, jāvēro, jāanalizē un jārīkojas ātri un atsevišķos gadījumos asi, lai nepieļautu, ka “tā kupena saveļas pārāk liela” un rada apdraudējumu sabiedrībai.

Dienestiem, īpaši operatīvajiem dienestiem esot jābūt ar saasinātu uztveri. “Jājūt, kas notiek, ļoti uzmanīgi jāseko. Praktiski jebkurš incidents var izraisīt lavīnas efektu. Tāpēc dienestu rīcībai ir jāpakārtojas tiem apstākļiem, tai videi, tai noskaņai, kas šobrīd sabiedrībā valda. Mēs vairs neesam tajos komfortablajos, mierīgajos, apcerīgajos laikos, kas bija ilgi.

Tomēr tas ģeopolitiskais faktors atstāj lielu nospiedumu uz mūsu sabiedrību,” sacīja Eklons.

Vērtējot dienestu darbu saistībā ar 9.maija norisi Rīgā, viņš norādīja, ka gatavošanās bijusi pamatīga, taču vēl vajadzētu pilnveidot mijiedarbību starp dienestiem un pašvaldību, gatavojoties šādiem notikumiem. Tāpēc viņš plāno tikties ar Rīgas pašvaldības pārstāvjiem un jau esot pārrunājis ar Valsts policijas un Valsts drošības dienesta valdību. Viņaprāt, komunikācija starp šīm pusēm varētu būt bijusi labāka.

“Domājam uz priekšu – izdarām secinājumus un skatāmies, ko mēs varētu vēl darīt, kā precīzāk sekot tai situācijai, kurā šobrīd Latvija ir nonākusi. (..) Varbūt tāds incidents nemaz pagājušajā gadā nebūtu izvērties. Bet pie izaicinājumiem, kas ir šodien, prasa citus risinājumus. Risinājumi, kas bija vakar, vairs līdz galam nestrādā. Tāpēc vajag taisīt revīziju,” sacīja ministrs.

KONTEKSTS:

Šogad, kad Krievija sākusi karu Ukrainā, Latvijā cilvēkus aicināja nelikt ziedus pie pieminekļa Uzvaras parkā 9. maijā. Tomēr daļa iedzīvotāju to darīja.

10. maija rītā cilvēku noliktie ziedi tika aizvākti, kā to paredzēja iepriekš noteiktais plāns. Tādēļ ziedu licēji vēlreiz devās pie pieminekļa 10. maijā, un vakarā parkā pulcējās vairāki simti cilvēku, kas slavināja Padomju armiju un Krieviju, tādēļ tikusi slēgta pieeja piemineklim. Latvijas Televīzija Pārdaugavā novēroja, ka vairāki sanākušie bija agresīvi un neslēpa atbalstu Krievijas iebrukumam Ukrainā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti