Krustpunktā

Diskusija: Vai satiksmes ierobežojumi Rīgas centrā ļaus uzlabot gaisa kvalitāti

Krustpunktā

Aktuāli: Krievijas un NATO sarunas; Džokovičs pievērš sev uzmanību; Latvijas ikdiena

Situācija uz robežas, policijas darbs. Izvaicājam iekšlietu ministri Mariju Golubevu

Iekšlietu ministre: Policijai jāuzlabo praktiskais darbs seksuālās aizskaršanas noziegumu jomā 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Policijai Latvijā ir nepieciešams uzlabot praktisko darbu seksuālās aizskaršanas un vardarbības noziegumu jomā, to, atsaucoties uz nesenajām ziņām par seksuālā izmantošanā vainoto ārstu, Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja iekšlietu ministre Marija Golubeva (“Attīstībai/Par!”).

"Krustpunktā" podkāstā:

Jauna epizode katru darba dienu, garums - 52 min.

“Mums ir nepieciešams uzlabot praktisko darbu šajā jomā, lai arī mēs būtu šajā jautājumā kā viena attīstīta ziemeļvalsts, kāda mēs arī ceram būt,” sacīja ministre.  

Viņa norādīja, ka pret seksuālās uzmākšanās vai seksuālās vardarbības upuriem vai iespējamajiem upuriem jāizturas “ļoti saudzīgi un taktiski”. Vienlaikus šajā ziņā policijai būtu jārīkojas saskaņā ar tiem šādu gadījumu algoritmiem, kas jau sen tiek lietoti vairākās attīstītās valstīs. 

Savukārt kopumā policijai vēl daudz jāstrādā, lai katru iesniegumu izvērtētu ļoti kvalitatīvi, atzina Golubeva. 

Viņa skaidroja: “Kopumā es domāju, ka policijai vēl daudz jāstrādā, lai katrs inspektors, kurš, piemēram, saņem iesniegumu no iedzīvotāja, būtu spējīgs ļoti kvalitatīvi to izvērtēt. Ir cilvēki, kas ir spējīgi to ļoti labi izdarīt, un ir cilvēki, kas varbūt ir mazāk spējīgi to ļoti labi izdarīt. Tas atšķiras no iecirkņa uz iecirkni un droši vien tā ir katrā valstī, bet es redzu, ka mums ir ko uzlabot.” 

Tomēr Golubeva uzsvēra, ka nevar komentēt konkrētas lietas un iekšlietu ministrs arī nav tiesīgs policijā uzsāktās lietas ietekmēt. Tā vietā ministrs gadījumā, ja policijas darbā saskata paviršības, var tai uzdot jautājumus. Golubeva piebilda, ka viņa policijas darbu regulāri arī pārrunā ar Valsts policijas priekšnieku Armandu Ruku. 

KONTEKSTS:

Vairākas sievietes apsūdzējušas imunologu Jevgēniju Ņikiforenko par savai specialitātei neatbilstošu manipulāciju veikšanu, kā arī vērsās policijā un citās uzraugošajās iestādēs, jo uzskatījušas, ka piedzīvotais bijusi seksuāla vardarbība, tomēr policija krimināllietu izbeidza, bet prokuratūra noraidīja sieviešu sūdzības par mediķi. Pēc stāsta publicēšanas medijos pie Latvijas Radio un pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" vērsās vēl vairākas šī ārsta pacientes.

Veselības inspekcija gan ir iznīcinājusi dokumentus no Ņikiforenko pārbaudes lietas, kas veikta pirms 12 gadiem, ziņoja LTV raidījums "De facto". Vēlāk atklājās, ka inspekcija pārbaudes lietas materiālus iznīcinājusi jau pēc Latvijas Radio izrādītās intereses.

Pats ārsts no mediju jautājumiem izvairās, bet pēc LTV sižeta vērsies policijā pret žurnālisti.

Mediju publikācijām uzmanību pievērsuši arī politiķi, uzsverot, ka notikušais ir jāizrunā un jāizstrādā principi seksuālās izmantošanas novēršanai ārsta kabinetā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti