Pusdiena

NEPLP lems par konkursu rīkošanu uz LTV valdi; nesola atklātību

Pusdiena

Stoltenbergs: Jūrā izglābtie patvēruma meklētāji tiks vesti uz Turciju, nevis Grieķiju

Ieceri pilnībā aizliegt smēķēšanu darba vietās varētu vērtēt Saeimā

Ieceri pilnībā aizliegt smēķēšanu darba vietās varētu vērtēt Saeimā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Likumdevēji, iespējams, atkārtoti vērtēs ierosinājumu par iespēju pilnībā aizliegt smēķēšanu darba vietās. Šādas prognozes izskanējušas Saeimas Sociālo lietu komisijas sēdē, un, paredzams, ka attiecīgais priekšlikums varētu tikt iekļauts Tabakas izstrādājumu aprites likuma grozījumiem uz trešo lasījumu.

Saeimas Sociālo lietu komisija trešdien, 24.februārī, praktiski bez debatēm un iebildumiem no iesaistītajām pusēm otrajā lasījumā atbalstījusi Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likuma grozījumus. Iespējams, tieši raitā likuma apstiprināšanas gaita ir pamudinājusi likumdevējus apsvērt vēl stingrākus soļus cīņā pret smēķēšanu.

Komisijas loceklis, deputāts Einārs Cilinskis prognozēja - iespējams, kā priekšlikums uz trešo lasījumu tiks iesniegts ierosinājums pilnībā aizliegt smēķēšanu darba vietās: “Sagaidāms, ka mums būs priekšlikumi par pilnīgu aizliegumu smēķēšanai darba vietā. Deputāti ir nobrieduši kaut ko tādu iesniegt.”

Ja šāds priekšlikums tiks iesniegts, tas var šobrīd var rēķināties arī ar Veselības ministrijas (VM) atbalstu. Kā atzina VM valsts sekretāres vietniece Egita Pole, ministrija jau sākotnēji ierosinājusi šādu ierosinājumu: “Tāds bija jau Veselības ministrijas priekšlikumos, kas jau sākotnēji likumprojektā iekļauts Veselības ministrijas redakcijā, bet saskaņošanas gaitā ar Ministru kabinetu mēs kompromisa vārdā atteicāmies no šī priekšlikuma. Šobrīd, ja deputāti par tādu priekšlikumu lems, mēs, protams, izteiksim savu viedokli – Veselības ministrijas ieskatā darba vietā ne visi ir smēķētāji un, protams, katra vieta, kur ir smēķētāji, viņam tā ir darba vieta, jo viņam šī vieta ir jāuzkopj.”

Veselības ministrijas pārstāve precīzi neatcerējās, kādu iemeslu dēļ ierobežojums smēķēšanai darba vietās iepriekš netika virzīts tālāk. Bet viņa norādīja, ka jautājums jebkurā gadījumā nebija zaudējis savu aktualitāti, jo šādu ierobežojumu atbalsta arī atbilstošā starptautiskā Vispārējā konvencija.

Jāpiebilst, ka jau otrdien, 23.februārī, Saeimas Sociālo lietu komisija atbalstīja pretrunīgi vērtētu ierosinājumu, kas paredz ka smēķēšanas aizliegums turpmāk būs attiecināms arī uz transportlīdzekļu saloniem un kabīnēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti