Hokeja skolas «Rīga» trenera palīgs ar lamām cenšas iedvesmot bērnus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Slēptus audioierakstus, lai atklātu patiesību, veic ne tikai Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Aizliegtais paņēmiens”, bet šādu metodi, izrādās, izmantojuši arī hokeja skolas “Rīga” vecāki, kas fiksējuši, kādā veidā skolas treneri cenšas iedvesmot viņu bērnus uz panākumiem hokejā. Ieraksts no jauno hokejistu ģērbtuvēm kādas spēles pārtraukumā ir nonācis raidījumā rīcībā. Tajā saklausāmā trenera palīga rupjība izraisījusi arī Rīgas domes amatpersonu uzmanību, kas drīzākā laikā sola risinājumu. Skola konkrētajam trenera palīgam tikmēr izteikusi mutisku aizrādījumu. 

“Kāds .. neatnāks, izdzīšu...Jūsu vecāki var nākt, spēlējiet hokeju. (..) Stāvi tu vairākumā pie vārtiem, šaiba te, tu nevari ... tāds liels ... zirgs ...  ar lielu nūju ….  Tu ...  eee ..  … ar viņu tur vārtos ..  un viss. (..) Par šito spēli čaļi .. mēs tagad degam, jo puse ir mīzēji … ,” šādi ierakstā izsakās treneris, un tikai vietām necenzēto vārdu īpatsvars ir mazāks kā sabiedrības ausīm pierastie. 

“Es jūs brīdinu - nākamā gadā vasarā būs jauna atlase, sāksies viss no sākuma. Es te pusi komandas neredzu nākamgad,” asā runas stilā arī norāda jauniešu pedagogs.

Jāatgādina, ka treneris runā ar 14 gadus veciem jauniešiem, kas, lai arī spēlē vīru spēli hokeju, tomēr ir mazgadīgi bērni. 

Pēc ieraksta veikšanas vecāki arī vērsušies Rīgas domē, kas ir šīs skolas saimniece. Sūdzībā vecāki norāda, ka šāda attieksme esot treneru norma.    

“Skolas ģērbtuvēs komandas galvenais treneris Mihails Svarinskis, kā arī trenera palīgs Sergejs Teluškins rupji izturas pret bērniem, treniņa laikā bērni tiek morāli ietekmēti, pret viņiem izturas rupji, veltot viņiem necenzētos vārdus, ko apliecina ne tikai bērnu stāstītais un vecāku dzirdētais, bet arī audio ieraksts,” teikts vēstulē.

Kā noskaidrojās, konkrētajā audioierakstā dzirdama trenera palīga Sergeja Teluškina balss. Viņš pats uz raidījuma žurnālista jautājumiem neatbildēja, bet, kā izrādās, no hokeja skolas direktora viņš pēc šī gadījuma saņēmis mutisku aizrādījumu.

Tiesa, tagad, pēc “Aizliegtā paņēmiena” intereses par šo precedentu lietas apstākļu noskaidrošanu sācis arī Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.    

“Departamenta rīcība ir tāda pati, kā citās situācijās - mēs pieprasām paskaidrojumu no skolas direktora, detalizētu izklāstu, ar vecākiem, bērniem un tad [sekos] mēri,” “Aizliegtajam paņēmienam” skaidroja Rīgas Domes izglītības, kultūras un sporta departamenta sporta un jaunatnes pārvaldes priekšniece Dina Vīksna.

Viņa atzina, ka “cilvēcīgi kā mamma varu teikt, tas ir nepiedodami”, tomēr atklāja, ka viņai ir “nācies arī šobrīd uzklausīt otras puses – vecāku -  atzinīgos vārdus par šo treneri, par profesionālo kvalifikāciju, nevis kā audzinātāju".

Risinājumu Rīgas dome sola tuvākajā laikā.

Vēl jāatzīmē, ka bērnu vecāki iebilst arī pret to, ka abiem šiem treneriem nav kvalifikācijas sertifikāta, lai bērnus trenētu, taču, kā norāda Rīgas domē, strādāt viņi drīkstot, jo paralēli mācās Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā, un šādu izglītību jau iegūst.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti